Dva způsoby, jak si v roce 2021 zajistit pasivní příjem z kryptoměn

By 27. 9. 2021 6 listopadu, 2021 Tipy a rady

I u kryptoměn můžete využít možnosti pasivního příjmu. V tomto článku Vám přinášíme dva způsoby, jak si jej můžete zajistit.

Jak oblast kryptoměn dozrává, vynořuje se více služeb a inovací, které vám umožní vytěžit maximum z Vašich kryptoměnových aktiv. Obdobně jako v případě klasických peněžních služeb, kdy lze mít úročené vklady nebo mít pasivní příjem z akcií ve formě dividend, mohou si i držitelé kryptoměn přijít na zajímavý pasivní výnos, tj. zařídit, aby jejich kryptoměny pro ně pracovaly, pokud nechtějí pouze trpělivě HODLovat nebo časovat trh a pokoušet se prodat na vrcholu a koupit na dně.

1# Zúročujte Vaše kryptoměny (“savings”)

Pokud jste svěřit Vaše kryptoměny některé z platforem, která se zabývá jejich půjčováním kryptoměn, můžete získat úroky z Vašich BTC, ETH, LTC, XRP a dalších kryptoměn otevřením účtu u společnosti jako je Celsius Network nebo BlockFi. Obdobně můžete zúročovat Vaše kryptoměny, resp. aktiva na kryptoburze Binance. Ta umožňuje se zapojit jednoduše z Vašeho účtu. Obecně, pokud byste chtěli takto pasovně zúročovat kryptoměny, jeví se Binance jako nejkomplexnější ekosystém, kde lze takto zúročovat mnoho kryptoměn.

Přečtěte si také  Binance
 

Výše výnosu se bude samozřejmě lišit podle počtu kryptoměn a též i podle konkrétních kryptoměn, které poskytnete. Obvykle jde o rozpětí výnosu 1-10% p. a. Ukončit půjčování můžete zpravidla kdykoli, případně dle nastavených pravidel, která znáte předem. Kryptoburza Binance umožňuje zvolit flexibilní období (lze ukončit hned, resp. prostředky budete mít k dispozici příští den) či fixované období na určité předem stanovené období (to je vyváženo vyšším úročením).

Pokud se obáváte volatility kryptoměn, je možnou variantou, jak zúročovat své aktiva, je směnit FIAT peníze na stabilní coin, jako je např. TRUEUSD. Proč nechávat ležet peníze v bance na nulovém úroku, když např. síť Celsius nabízí úročení stabilních coinů kolem 6-8%?

Před přemýšlením o uložení Vašich aktiv na jakoukoli platformu si udělejte svůj vlastní průzkum a zvažte své možnosti. Také zvažte, že po dobu fixace není možné kryptoměny zlikvidnit na FIAT peníze.

Kalkulačka platformy Celsius. V případě, že si necháte vyplácet úroky v podobě CEL tokenů, je výnos ještě vyšší.

#2 Stakování kryptoměn založených na proof-of-stake

Staking představuje další možnost, jak získávat z kryptoměn pasivní příjem. Týká se kryptoměn, které jsou založené na principu proof-of-stake, což je mechanismus ověřování blockchainu. Mechanismus proof-of-stake ověřuje transakce v poměru k množství mincí, které uživatelé “zamkli” nebo „vázali“ v peněžence, zjednodušeně řečeno delegovali jejich množství k ověřování a chodu blockchainu. Motivací, aby uživatelé umožnili využít své mince k ověřování blockchanu, je odměna, kterou za to získávají. Jde o obdobu odměny za těžbu u známějšího proof-of-work mechanismu. Stakovat můžete nejčastěji přes oficiální rozhraní daného projektu nebo skrz kryptoburzy.

Podrobněji jsme o stakingu psali v tomto článku https://krypto-info.cz/prilezitost/co-je-to-staking-aneb-jak-rozmnozovat-kryptomeny-jejich-drzenim.

Stakovat můžete prostřednictvím kryptoburz či přímo. Souhrn kryptoměn, které lze stakovat a procentuální odměnu, naleznete např. na https://www.stakingrewards.com.

My využíváme staking např. na síti Elrond.

Pokud se Vám článek o Dvou způsobech, jak si v roce 2021 zajistit pasivní příjem z kryptoměn líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením na stránkách výrobců Ledger či Trezor (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled naleznete zde. Nebo můžete využít 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance.