Dva způsoby, jak si v roce 2020 zajistit pasivní příjem z kryptoměn

By 27. 9. 2020 26 října, 2020 Tipy a rady

I u kryptoměn můžete využít potenciál pasivního příjmu. V tomto článku Vám přinášíme dva způsoby, jak si jej můžete zajistit.

Jak oblast kryptoměn dozrává, vynořuje se více služeb a inovací, které vám umožní vytěžit maximum z Vašich kryptoměnových aktiv. Obdobně jako v případě klasických peněžních služeb, kdy lze mít úročené vklady, mohou si držitelé kryptoměn přijít na zajímavý pasivní výnos, tj. zařídit, aby jejich kryptoměny pro ně pracovaly, pokud nechtějí pouze trpělivě HODLovat. Byť je těžba kryptoměn již za zenitem a mohou se jí věnovat v drtivé většině kryptoměn pouze specializovaní těžaři, stejně tak vyhledávání airdrops je již pasé, existuje stále cesta, jakým způsobem rozmnožit kryptoměny, aniž bychom je nakupovali. Musíme ale nějaké už předtím vlastnit.

1# Zúročujte Vaše kryptoměny („savings“)

Pokud jste ochotni se rozloučit se svými soukromými klíči a svěřit Vaše kryptoměny některé z platforem, která se zabývá jejich půjčováním, můžete získat úroky z Vašich BTC, ETH, LTC, XRP a několika dalších kryptoměn otevřením účtu u společnosti jako je Celsius Network nebo BlockFi. Obdobně můžete zúročovat Vaše kryptoměny, resp. aktiva na kryptoburze Binance. Ta umožňuje se zapojit jednoduše z Vašeho účtu.

Přečtěte si také  Binance
 

Výše výnosu se bude samozřejmě lišit podle počtu kryptoměn a též i podle konkrétních kryptoměn, které poskytnete. Obvykle jde o rozpětí výnosu 1-10% p. a. Ukončit půjčování můžete zpravidla kdykoli, případně dle nastavených pravidel, která znáte předem. Kryptoburza Binance umožňuje zvolit flexibilní období (lze ukončit hned, resp. prostředky budete mít k dispozici příští den) či fixované období na určité předem stanovené období (to je vyváženo vyšším úročením).

Pokud se obáváte volatility kryptoměn, je možnou variantou, jak zúročovat své aktiva, je směnit FIAT peníze na stabilní coin, jako je např. TRUEUSD. Proč nechávat ležet peníze v bance na nulovém úroku, když např. síť Celsius nabízí úročení stabilních coinů kolem 6-8%?

Před přemýšlením o uložení Vašich aktiv na jakoukoli platformu si udělejte svůj vlastní průzkum a zvažte své možnosti.

Kalkulačka platformy Celsius. V případě, že si necháte vyplácet úroky v podobě CEL tokenů, je výnos ještě vyšší.

#2 Stakování kryptoměn založených na proof-of-stake

Staking představuje další možnost, jak získávat z kryptoměn pasivní příjem. Týká se kryptoměn, které jsou založené na principu proof-of-stake, což je mechanismus ověřování blockchainu. Mechanismus proof-of-stake ověřuje transakce v poměru k množství mincí, které uživatelé “zamkli” nebo „vázali“ v peněžence, zjednodušeně řečeno delegovali jejich množství k ověřování a chodu blockchainu. Motivací, aby uživatelé umožnili využít své mince k ověřování blockchanu, je odměna, kterou za to získávají. Jde o obdobu odměny za těžbu u známějšího proof-of-work mechanismu.

Podrobněji jsme o stakingu psali v tomto článku https://krypto-info.cz/prilezitost/co-je-to-staking-aneb-jak-rozmnozovat-kryptomeny-jejich-drzenim.

Stakovat můžete prostřednictvím kryptoburz či přímo. Souhrn kryptoměn, které lze stakovat a procentuální odměnu, naleznete např. na https://www.stakingrewards.com.

Pokud se Vám článek o Dvou způsobech, jak si v roce 2020 zajistit pasivní příjem z kryptoměn líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením na stránkách výrobců Ledger či Trezor (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled naleznete zde. Nebo můžete využít 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance.