8 nejlepších peněženek pro Ethereum (rok 2020)

By 21. 9. 2020 26 října, 2020 Ethereum, Tipy a rady

Ethereum je v současné době v žebříčku kryptoměn dle jejich tržní kapitalizace na druhém místě. Jde o velmi oblíbenou kryptoměnu mnoha investorů, což s sebou nese i poptávku po kvalitních peněženkách, které umožňují správu této kryptoměny, případně ERC20 tokenů

Kvalitní peněženka by, kromě samozřejmého bezpečného uchování soukromých klíčů, měla vždy snoubit tyto vlastnosti:

  • Lehkost při využívání – rozhraní navržené tak, aby bylo uživatelsky intuitivní a příjemné;
  • Rozvoj týmem či komunitou – důležité pro zajištění, že peněženka půjde s dobou;
  • Bezpečnost a zálohování – výborné zabezpečení a možnosti zálohy;
  • Kompatibilita – kompatibilní s různými operačními systémy,

a právě přehled takových peněženek Vám krypto-info.cz přináší v tomto článku.

#1 Ledger Nano S

Pokud to myslíte s kryptoměnami vážně, je pro Vás kvalitní hardware peněženka nezbytností. Ledger Nano S lze s klidným svědomím doporučit každému uživateli, ať již začátečníkovi v kryptoměnách či ostřílenému traderovi. S Ledger Nano S máte jistotu, že soukromé klíče k Vašim kryptoměnám budou v naprostém bezpečí.

Ledger Nano S podporuje jak uchování Etherea, tak i všechny další ERC20 tokeny a stovky dalších kryptoměn a tokenů (Bitcoin, Litecoin atd.). S cenou 1 549 CZK patří Ledger Nano S mezi nejlevnější hardware peněženky na trhu.

Podrobné představení této hardware peněženky naleznete zde https://krypto-info.cz/hardware-penezenky/ledger-nano-s.

#2 Ledger Nano X

Ve výčtu nejlepších peněženek pro uchování Etherea a tokenů ERC20 nemůžeme vynechat hardware peněženku Ledger Nano X, která patří mezi absolutní špičku hardware peněženek na světě. Ledger Nano X disponuje kromě USB-C připojení také bluetooth, což z něj dělá skvělého společníka na cesty. Velkou výhodou této kryptoměnové peněženky je podpora 1100+ kryptoměn a tokenů, přičemž v jeden okamžik jich můžete obsluhovat až 100.

Naši recenzi této kryptoměnové peněženky naleznete na https://krypto-info.cz/hardware-penezenky/ledger-nano-x.

#3-4 Hardware peněženky Trezor One, Trezor T

Hardware peněženky Trezor One a T patří mezi osvědčené volby pro uchování Etherea a dalších ERC20 tokenů. V těchto peněženkách můžete samozřejmě uchovávat i další podporované kryptoměny. Navíc tyto peněženky slouží jako správce hesel do online služeb, což je přidaná hodnota oproti peněženkám Leder, které tuto funkci nenabízí. Mezi přednosti Trezor One patří také jeho nízká cena (1 487 CZK).

Trezor T využijí zejména kryptoměnoví nadšenci. Podívejte se na naše představení těchto peněženek:

https://krypto-info.cz/hardware-penezenky/trezor-one

https://krypto-info.cz/hardware-penezenky/trezor-t

#5 Atomic (desktop + mobilní)

Atomic peněženka je dokonalým řešením pro tokeny Ethereum a ERC20. Podporuje 300+ krpytoměn a poskytne Vám jednoduché a intuitivní rozhraní pro všechny tokeny ERC20. Peněženka šifruje Vaše soukromé klíče v zařízení a poskytuje Vám plný přístup a kontrolu nad vašimi prostředky.

Prostřednictvím Atomic peněženky můžete i stakovat Vaše kryptoměny. Mezi podporované platformy patří Tron, Tezos, NEO, Ontology, Vechain, Komodo, Cosmos a Algorand.

Pokud provedete ověření identity, můžete do peněženky přímo nakupovat kryptoměny prostřednictvím platební karty.

#6 Guarda (desktop + mobilní)

Guardu můžete využívat jako internetovou peněženku, tj. mít k ní kdykoli přístup po celém světě, můžete si ji nainstalovat jako desktop peněženku (Windows,macOS, Linux) nebo mít minimalistickou verzi v podobě doplňku v prohlížeči Chrome. Též je k dispozici pro mobilní telefony. Podporuje desítky kryptoměn, společně s Ethereem též ERC20 tokeny. Uživatelské rozhraní je přehledné.

#7 Exodus (desktop + mobilní)

Exodus je skvělá univerzální peněženka s podporou 100+ kryptoměn, mezi které patří samozřejmě i Ethereum. Je plně zdarma a mezi její přednosti patří intuitivní ovládání a uživatelsky přívětivé rozhraní.

Soukromé klíče jsou uloženy na Vašem zařízení. Samozřejmostí je obnovovací sekvence, která umožní obnovit obsah peněženky (např. v případě havárie PC). Tu si buď zapíšete, jak je to obvyklé nebo můžete zároveň využít možnost zadání emailu, na který následně v případě potřeby je zaslán „backup link“, tj. link, který Vám pomůže obsah Vaší peněženky obnovit.

#8 MetaMask (rozšíření prohlížeče + mobilní)

MetaMask je doplněk (rozšíření) prohlížečů Chrome a Firefox, který poskytuje prostřednictvím tohoto rozšíření přístup do blockchainu Ethereum. Umožňuje nejen uchovávat Ethereum (a ERC20 tokeny), ale také přistupovat k decentralizovaným aplikacím běžících na platformě Ethereum. Velkou výhodou toho doplňku je jednoduchost. Privátní klíče jsou a heslo jsou šifrovány na Vašem zařízení.

Pokud se Vám článek o způsobu uchování obnovovací sekvence líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.