4 internetové stránky o kryptoměnách, které byste v roce 2021 neměli minout

By 25. 9. 2020 6 listopadu, 2021 Tipy a rady

Pro ty z vás, kteří dělají první kroky do světa kryptoměn, ale také pro ty již zkušenější, jsme vybrali čtyři zahraniční weby, které rozšíří vaše obzory a pomohou vám činit správná rozhodnutí.

Bitcoin.org: Naučte se nejen základy

Nelze začít ničím jiným, než oficiální internetovou stránkou Bitcoinu – Bitcoin.org. Jde o skvělé místo, kde se můžete naučit základům, pokud vládnete angličtinou. Nemusíte se obávat, informace jsou vysvětleny přehledně a pochopí je i člověk, který doposud s kryptoměnami nepřišel do styku. K tomu může být vhodná i podstránka “FAQ“, na které jsou vysvětleny v kostce principy fungování Bitcoinu.

Na webu si můžete také přečíst (nebo se alespoň podívat, jak vypadá nejvýznamnější kryptoměnový dokument) tzv. whitepaper, což je prvotní představení Bitcoinu veřejnosti, jehož autorem je člověk či tým vystupující pod pseudonymem Satoshi Nakamato.

Na Bitcoin.org též stáhnete oficiální peněženky pro Bitcoin, pokud nehodláte používat hardware peněženku.

Pokud angličtinou nevládnete, projděte si naše stránky, kde též uvádíme základní a podstatné informace o kryptoměnách jako takových a také konkrétně i o Bitcoinu.

CoinMarketCap.com / Coingecko.com: Zjistěte cenu kryptoměn

Kromě naší stránky ( 🙂 ), by měla být ve vaší záložce i stránka Coinmarketcap či Coingecko, což jsou přední agregátory pro kryptoměny. Poskytují souhrnné informace o cenách kryptoměn v reálném čase, ale též o 24 hodinovém objemu, procentních změn, tržní hodnotu a další údaje k jednotlivým kryptoměnám (nejvyšší dosažená hodnota, nejnižší dosažena hodnota v různých časových intervalech apod). U kryptoměn se dále dozvíte, na kterých trzích jsou obchodovány. Dozvíte se také odkazy na oficiální komunikační kanály daných projektů nebo odkazy na jejich whitepapery.

BitcoinTalk: Crypto Hardcore Fórum

BitcoinTalk představuje internetové fórum, na kterém lze diskutovat vše ohledně kryptoměn. Můžete diskutovat těžbu, problematiku obchodování a vše další, co vás v souvislosti s kryptoměnami napadne. Navíc má na BitcoinTalk každá kryptoměna založené diskuzní vlákno a mnohdy, pokud jde o méně známé kryptoměny, jde o cenný zdroj informací, co se v komunitě děje. Právě i aktivita komunity na BitcoinTalku může být jedním z indikátorů, zdali je kryptoměna či platforma reálně rozvíjena, či již žije jen z podstaty.

Whale Alert: Sledujte velké kryptoměnové transakce

Jako velryby jsou označováni ti, kteří drží v kryptoměnách velkou hodnotu. Není určena přesná částka, kdy se stáváte velrybou, ale obecně je to, pokud máte v kryptoměnách od miliónu USD a výše. Právě pohyb takto vysokých transakcí sleduje stránka Whale Alert na Twitteru.

127,646 #NEO (1,071,999 USD) transferred from #Binance to unknown wallet

Pokud jsou zachyceny převody vysokých částek na adresu patřící burze či kryptosměnárně, může to indikovat, že se některá “velryba” chystá kryptoměnu prodat (tj. může cena klesat, prodej může spustit paniku na trhu apod.). Naopak, pokud velryby převádí kryptoměny z burzy či kryptosměnárny do své sféry, lze očekávat, že ceny kryptoměn budou stagnovat či růst.

Pokud se Vám článek o stránkách, které byste v roce 2021 neměli minout líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.