Tron (TRX)

Tron

Platforma Tron je populární zejména v Asii umožňující zejména nahrávání a publikování zábavního obsahu. Jednotka na této síti se nazývá Tronix.

Čím se Tron vyznačuje?

Ambicí sítě Tron je umožnit autorům zábavních videí a dalšího obsahu spravedlivější odměny než v případě využívání známých zábavních portálů typu Youtube. Na platformě Tron se využívají tokeny Tronix, které jsou založeny na chytrých kontraktech síti Ethereum. Prostřednictvím Tronixu, tj. kryptoměny na platformě Tron, mohou dostávat autoři multimediálního obsahu přímo zaplaceno od svých “followerů”. Tvůrci také chtějí využít síť Tron k vytvoření infrastruktury, která bude fungovat jako distribuovaná burza.

Historie a budoucnost Tronu

Protokol Tronu funguje od roku 2017. Při svém vzniku s vytyčil etapy, kterými by se chtěl ubírat:

1. Exodus (srpen 2017 až prosinec 2018) – první fáze TRONu. Počátek fungování platformy, zajišťování jejího bezproblémového fungování.

2. Odyssey (leden 2019 až červen 2020) – hlavním cílem druhé fáze je tvorba komunit v rámci TRONu.

3. Great Voyage (červenec 2020 až červenec 2021) + 4. Apollo (srpen 2021 až březen 2023) – tyto dvě fáze jsou velmi propojené. V tomto období bude docházek k vývoji vlastního blockchainu, který by měl fungovat podobně, jako blockchain Etherea.

5. Star Trek (duben 2023 až září 2025) – fáze, ve které chce TRON vyvinout svoji vlastní hrací platformu, stejně jako decentralizovanou platformu, sloužící na předpovědi (opět podobné, jako je například měna Augur).

6. Eternity (duben 2023 až září 2025) –  úlohou bude zkompletovat všechny výše uvedená využití.

Princip fungování

Protokol TRON představuje architekturu operačního systému založeného na blockchainu, který by mohl vývojářům umožnit vytvářet inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace, volně publikovat, vlastnit a ukládat data a další obsah. Právě volné publikování a ukládání multimediálního obsahu je hlavním cílem této sítě a umožnit autorům tohoto obsahu spravedlivější odměňování.

Počet tokenů Tronix

Celkový počet tokenů Tronix je 99 281 283 754 . V současné době je v oběhu téměř 67 miliard těchto tokenů. Zkratka tokenu je TRX. Tokeny Tronix jsou založeny na chytrých kontraktech Etherea a jedná se o standardizovaný token ERC-20.

 

Nejvyšší ceny dosáhl Tronix $0,300363 USD 5. ledna 2018.

Logo platformy Tron

Logo Tron

Reddit Komunita

Podívejte se na komunitní zprávy, diskuzi a informace o platformě Tron na síti Reddit. Často se lze na této síti dozvědět zajímavé informace, včetně toho, co se “šušká”.

Explorer

Explorer platformy Tron a statistické informace naleznete na https://tronscan.org.

Oficiální webová stránka

Přehledně zpracované oficiální stránky https://tron.network.

Nejvhodnější pro nákup tokenů Tronix, které fungují na sítí Tron, je kryptoburza Binance, na které je pořídíte v páru s Bitcoinem. Ten můžete na Binance koupit přímo platební kartou, přičemž do výše 2 500 USD se nevyžaduje ověření.

Logo kryptoburzy Binance

Binance

“Google” mezi směnárnami, nejlepší pro pravidelné obchodování, velké objemy obchodů, spolehlivost. Tron lze na této burze koupit prostřednictvím směny za Bitcoin.

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

Pro bezpečné uložení Tronixu (nativního tokenu na platformě Tron) využijte pouze hardware peněženky níže uvedené.

Hardware peněženka Ledger Nano S umožňující uložení Zcash, IOTA, Binance Coin, EOS, Bitcoin Cash, Cardano, Monero, Litecoin, Bitcoin

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S
Hardwarová peněženka Ledger Nano X umožňující uložení Zcash, IOTA, Binance Coin, EOS, Bitcoin Cash, Cardano, Monero, Litecoin, Bitcoin

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X