Poplatky na síti Ethereum na novém maximu kvůli DeFi šílenství

By 19. 8. 2020 26 října, 2020 Kryptoměny

Poplatky v síti Ethereum  zaznamenaly v posledních týdnech bezprecedentní růst, který byl způsoben prudkým nárůstem poptávky po výkonu sítě pro transakce v oblasti Defi (decentralizovaných financí).

Poplatky za transakce, které nyní uživatelé platí na síti Ethereum, jsou nyní téměř dvojnásobné než poplatky na vrcholu mánie ICO na konci roku 2017 a začátkem roku 2018. Za tímto stavem stojí obrovský rozmach decentralizovaných financí (DeFi), kterým síť Ethereum poskytuje svoji infrastrukturu.

Jelikož jsou téměř všechny tokeny v DeFi ERC-20 tokeny, uživatelé, kteří „farmí“ tokeny na platformách, jako je Uniswap apod., zvyšují poptávku po transakcích a jejich rychlého potvrzení, a touto poptávkou tak zvyšují poplatky. Nezdá se, že by tento trend brzy zvolnil, protože obrovský růst sektoru DeFi neukazuje žádné známky oslabení. Všichni se tak upírají na aktualizaci sítě Ethereum na Ethereum 2.0. které by mělo mít dostatečný výkon i pro obrovský boom sektoru DeFi a s ním spojené transakce.

Přečtěte si také  Ethereum testnet pro verzi 2.0 bude spuštěn začátkem srpna

Podle nedávné zprávy společnosti Arcane Research jsou denní poplatky za Ethereum transakce téměř dvojnásobné, než tomu bylo během mánie ICO před několika lety.

Graf zcela zřetelně ukazuje masivní nárůst celkových poplatků za transakce v síti Ethereum

Denní transakční poplatky na síti Ethereum dosáhly minulý týden 8,1 milionu dolarů. To je 4x více, než bylo na začátku srpna a je to o 66% více než předchozí rekordní maximum z ledna 2018.

Bude Ethereum 2.0 spása?

Se stoupajícími poplatky za transakce v síti Ethereum se mnozí upírají na již probíhající přípravy na Ehtereum 2.0., které by svojí škálovatelností mělo mít dostatečný výkon pokrýt současný, pro mnoho uživatelů již neudržitelný stav v oblasti výše poplatků za potvrzení transakce na blockchainu Etherea.. Pokud budou práce na Ethereu 2.0. mít zpoždění, je možné, že svoji šanci využijí jiné sítě, např. Elrond, který je kometou ve světě kryptoměn a má velké ambice být sítí s dostatečnou kapacitou zahrnující možnost provádět několik tisíců transakcí za vteřinu (TPS).

Pokud se Vám tento článek líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.