OmiseGO (OMG)

OmiseGO

Motto OmiseGO je “Unbank the banked”. Přeložit lze jako ambice zjednodušit platební styk tak, aby nebyl pro něj potřeba bankovní účet

Čím se vyznačuje?

OmiseGo je finanční platforma založená na Ethereu, funguje tedy na bázi decentralizovaného blockchainu. Token, který se využívá na této platformě se nazývá OMG a je “palivem” této platformy. Hlavním cílem je fungování jako platební systém pro převody jak klasických (fiat) měn, tak i kryptoměn a také stát se prostředníkem pro remitenční služby a business-to-business transakce. To vše v decentralizované podobě a reálném čase. Za tímto účelem využívá “plasma” protokol, který zajišťuje vysokou rychlost transakcí a bezpečnost. Za platformou OmiseGo stojí asijská společnost Omise, která služby zaměřuje zejména vůči zákazníkům v Japonsku, Thajsku, Indonésii a v dalších zemí Asie. Své služby poskytuje například společnostem McDonald´s a Burger King.

Omise go porovnání rychlosti

Porovnání rychlosti transakcí na jednotlivých platformách.

Historie a budoucnost OmiseGO

Za platformou OmiseGo stojí společnost Omise. Ta byla založena v roce 2013 jako start up. Hlavní zaměřením jsou trhy v Asii a Pacifiku, proto v Evropě tato platforma není moc známá, což jí však neubírá na atraktivitě a to i s ohledem na mohutný rozvoj Asie. Zakladateli jsou Jun Hasegawa a Donnie Harinsut. Mezi poradce patří mimo jiné zakladatel Etherea Vitalik Buterin, což je spolu s Changpeng Zhao, zakladatelem platformy Binance, nejvýraznější postava současného kryptoměnového světa. Při svém vzniku získala platforma kapitál od velkých investorů, ale také prostřednictvím vlastního ICO.

Co se týče budoucnosti platformy, byť nikdo nemá křišťálovou věšteckou kouli, tak lze předpokládat, že i vzhledem k již existujícím partnerstvím s velkými společnostmi a finančním rozvojem celé Asie, se bude platforma Omise dále rozvíjet. Pokud Vás platforma blíže zajímá, podívejte se na aktualizovanou roadmap z roku 2019.

Počet tokenů OmiseGO

Maximální počet tokenů OMG je 140 245 398. Tento počet je již i zároveň v oběhu. Nejvyšší hodnoty dosáhl token OMG dne 8. ledna 2018 a to $28,35 USD.

Logo OmiseGo

Reddit Komunita

Podívejte se na komunitní zprávy, diskuzi a informace o OmiseGO na síti Reddit. Často se lze na této síti dozvědět zajímavé informace, včetně toho, co se “šušká”.

Explorer

Transakce v síti OmiseGo můžete ověřit např. na stránce https://quest.omg.network.

Webová stránka

Poměrně jednoduše, ale přehledně zpracované oficiální stránky https://omisego.network.

Nejjednodušší cesta, jak pořídit OmiseGo, resp. tokeny OMG je jejich koupě na kryptoburze Binance a to v páru s BTC, který na Binance můžete koupit i prostřednictvím platební karty. Bitcoin pro jeho směnu na OMG můžete koupit i na Coinmate a následně jej převést na Binance.

Logo kryptoburzy Binance

Binance

“Google” mezi směnárnami, nejlepší pro pravidelné obchodování, velké objemy obchodů, spolehlivost. Možnost okamžitého nákupu Bitcoinu prostřednictvím platební karty, za který následně můžete hned koupit OmiseGo (tokeny OMG).

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

Token OMG je podporován všemi níže uvedenými hardwarovými peněženkami. Po jeho koupit si jej tak můžete bezpečně uchovat ve své hardware peněžence.

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X

Trezor One

Základní model českého výrobce pro investory, kteří chtějí mít své kryptoměny perfektně zabezpečeny. Trezor One zároveň slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR ONE

Trezor T

Next-gen model českého výrobce s dotykovým displejem. Vhodná pro náročnější investory. Trezor T slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR T