EOS.IO (EOS)

EOS.IO (EOS)

EOS.IO je decentralizovaná platforma navržená pro vertikální i horizontální škálování chytrých kontraktů a decentralizované aplikace. Token využívaný na této platformě se nazývá EOS.

Čím se EOS.IO vyznačuje?

EOS.IO je decentralizovaná platforma využívající technologii blockchain, určena pro chytré kontrakty, decentralizované aplikace a ukládání dat. Platforma byla navržena tak, aby umožňovala vertikální i horizontální škálování chytrých kontraktů. Systém funguje bez poplatků a umožňuje miliony transakcí za sekundu s daleko menší energetickou náročností, jako je tomu např. u Bitcoinu. Abyste mohli platformu využívat, musíte disponovat tokeny EOS. Kolik tokenů vlastníte, tolik Vám náleží výpočetního výkonu sítě.

Historie EOS.IO

Platforma EOS.IO byla vyvinuta soukromou společností block.one. Poprvé byla představena v roce 2017 a oficiálně spuštěna 1. června 2018. Jedná se o open-source platformu. Aby bylo zajištěno, že platforma bude široce využívána, byly tokeny distribuovány jako ERC-20 tokeny (ethereum). To umožnilo, aby mohl tuto platformu využívat každý. V současné době jde o prudce se rozvíjejí síť a jde o vedoucí síť s maximálním počtem zpracovaných transakcí za 24 hodin, čímž překonala známější sítě Bitcoin, Ethereum nebo fiat síť VISA.

Princip fungování

Stanoveného cíle, tj. poskytovat horizontální a vertikální škálování chytrých kontraktů dostahuje platforma EOS.IO tím, že aplikaci rozdělí do více vláken, které jsou schopné běžet ve více jádrech počítačů a použitím delegovaného důkazu o shodě (tzn. proof-of-stake) . Jde o princip, kdy transakce potvrzují tzv. delegáti. Těch je 21 a jejich úkolem  úkolem je zabezpečit chod blockchainu, ověřovat ransakce a generovat nové bloky (cca každé 3 sekundy). Volba delegátů probíhá na základě hlasování. Čím více tokenů vlastníte, tím má Váš hlas větší váhu. Delegáty lze hlasováním i odvolat. Právě užitím principu důkazu o shodě se liší od Etherea, které je doposud založeno při ověřování transakcí na důkazu prací.

 

Jaký je rozdíl mezi kryptoměnou a tokenem?

Kryptoměna – digitální platidlo založené na kryptografii, mezi jehož vlastnosti patří decentralizace, funguje na blockchainové technologii a nelze jej zfalšovat. Kryptoměny mají jako hlavní cíl být platidlem, tj. prostředkem směny, kterou můžete provádět po celém světě kdykoli. Kryptoměnami jsou např. Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash.

Token – primárně slouží jako platidlo v určité síti, ke které patří. Např. token EOS patří do sítě EOS.IO. Tokenem je i Ethereum, které je využíváno jako “palivo” ve stejnojmenné síti. Účelem tokenů tak není plnit funkci “celosvětového” platidla, ale sloužit v dané síti jako “palivo” pro uskutečňování např. chytrých kontraktů či běhu decentralizovaných aplikací.

Počet tokenů EOS

Jednotkou sítě je token EOS. Celkový počet tokenů je 1 006 245 120. V oběhu je však 906 245 118, tj. o 100 000 000 tokenů měně – ty si nechali vývojáři s 5% inflací. Tokeny nejsou dělitelné.

eos EOS

Logo EOS.IO

Reddit Komunita

Podívejte se na komunitní zprávy a informace o EOS.IO na síti Reddit.

Explorer

Blockchain platformy můžete prozkoumat např. na tomto průzkumníkovi https://eospark.com.

Oficiální webová stránka

Přehledně zpracované oficiální stránky https://eos.io.

Nejvhodnější pro nákup tokenů EOS, které fungují na sítí EOS.IO, je kryptoburza Binance, na které jej pořídíte v páru s Bitcoinem. Ten můžete na Binance koupit přímo platební kartou, přičemž do výše 2 500 USD se nevyžaduje ověření.

binance-logo-430x110 EOS

Binance

“Google” mezi směnárnami, nejlepší pro pravidelné obchodování, velké objemy obchodů. Binance je ideální na směnu Bitcoinů, které již máte, na jinou kryptoměnu, např. na EOS.

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

EOS podporují všechny významné hardware peněženky.

nano-s-karta EOS

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S
Ledger-Nano-X-5 EOS

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X
trezor-one EOS

Trezor One

Základní model českého výrobce pro investory, kteří chtějí mít své kryptoměny perfektně zabezpečeny. Trezor One zároveň slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR ONE
trezor-t-karta EOS

Trezor T

Next-gen model českého výrobce s dotykovým displejem. Vhodná pro náročnější investory. Trezor T slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR T

0 / 5. 0

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?