Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB)

Binance Coin se používá především na úhradu poplatků za obchody na platformě Binance. V prvním roce registrace je sleva 25% z ceny poplatků za obchody.

Čím se Binance Coin vyznačuje?

Binance Coin slouží primárně k jednoduché a rychlé směně kryptoměn na platformě Binance, což je jedna z největších kryptoburz na světě, zvládající až 1,5 milionů příkazů za sekundu a umožňující obchodovat ve stovkách měnových párů. Hlavní výhoda Binance Coin spočívá v tom, že pokud s ní uskutečníte obchod (tj. pár Binance Coin/jiná kryptoměna), dostanete slevu 25% na poplatku z každého uskutečněného obchodu.

To je i důvod, proč je kryptoburza Binance využívána k velkým obchodům.

Historie Binance Coin

Historie tohoto tokenu se píše teprve od poloviny roku 2017, avšak vyznačuje se progresivním růstem a aktivitou. Hlavním postavou je Changpeng Zhao, který kryptoburzu Binance založil. Polovina tokenů Binance Coin byla při vzniku rozprodána investorům jako ICO (jde o předprodej, než se dostane kryptoměna na burzu, přičemž účelem je získat prostředky na rozvoj projektu). Vývoj ceny a rozvoj tokenu Binance coin de facto kopíruje výrazný vývoj kryptoburzy Binance, která se stala v krátkém období jedou z největších kryptoburz na světě.

Standardizovaný ERC-20 token

Binance Coin je založen na ethereum tokenu ERC-20, což slibuje její další rozvoj. Byť nejde o klasickou kryptoměnu, jejíž původní záměr by byl ji využívat jako platidlo, začíná být tento token v roce 2019 využíván čím dál častěji i jako platidlo za služby a zboží, tj. začíná plnit obdobnou funkci jako např. Bitcoin či Zcash. Tím, že jde o token ERC-20, nabízí se i jeho další využití, podobně jako je to u Etherea.

V blízké budoucnosti se burza Binance chystá vytvořit decentralizovanou burzu, na které by Binance Coin plnil roli klíčového aktiva a zároveň i jako “palivo” pohánějící transakce (obdoba principu Etherea na síti Ethereum).

Jaký je rozdíl mezi kryptoměnou a tokenem?

Kryptoměna – digitální platidlo založené na kryptografii, mezi jehož vlastnosti patří decentralizace, funguje na blockchainové technologii a nelze jej zfalšovat. Kryptoměny mají jako hlavní cíl být platidlem, tj. prostředkem směny, kterou můžete provádět po celém světě kdykoli. Kryptoměnami jsou např. BitcoinLitecoinDashZcash.

Token – primárně slouží jako platidlo v určité síti, ke které patří. Binance Coin je tokenem na platformě Binance. Účelem tokenů tak není plnit funkci “celosvětového” platidla, ale sloužit v dané síti jako “palivo” pro uskutečňování např. chytrých kontraktů či běhu decentralizovaných aplikací.

Počet tokenů Binance Coin

Počáteční počet tokenů byl 200 000 000. Společnost Binance každé čtvrtletí použije 20% zisku na výkup tokenů (až do výše 50%) a ty následně “spálí”, čímž se počet tokenů sníží (zároveň se zvýší i hodnota zbylých tokenů). Takto se bude postupovat až do doby, než bude dosaženo oběhu pouze 100 000 000 tokenů, což je cílové množství. Jde tedy o zajímavou zvláštnost, kdy většina kryptoměn je postavena na principu postupného uvolňování (či rovnou uvolnění veškerého množství) podle předem daného harmonogramu. V současné době je v oběhu cca 140 000 000 tokenů.

Logo Binance Coin

Logo Binance Coin

Reddit Komunita

Podívejte se na diskuzi o Binance Coin, resp. platformě Binance na sociální síti Reddit. V ní můžete zjistit různé zajímavosti, “drby” a další informace.

Explorer

Jelikož je Binance Coin ERC20 token, lze její blockchain sledovat na jakémkoli ehtereum exploreru. Např. na https://etherscan.io/tokens.

Oficiální webová stránka

Hlavní internetová stránka je stránka platformy Binance, na které je kryptoměna využívána https://www.binance.com. Oficiální informace o Binance Coin můžete získat přímo na https://info.binance.com/en/currencies/binance-coin

Jelikož je Binance Coin nativní token (kryptoměna) kryptoburzy Binance, lze nejjednodušeji (a prakticky jen tam) jej koupit právě tam. Můžete využít platební kartu (do výše 2 500 USD se nevyžaduje ověřování identity) či směnu např. za Bitcoin pořízený jinde.

Logo kryptoburzy Binance

Binance

Domovská burza Binance Coin. Vhodná pro pravidelné obchodování různých párů kryptoměn. Možnost okamžitého nákupu Binance Coin platební  kartou.

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

Všechny významné hardware peněženky tento token podporují.

Hardware peněženka Ledger Nano S umožňující uložení Zcash, IOTA, Binance Coin, EOS, Bitcoin Cash, Cardano, Monero, Litecoin, Bitcoin

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S
Hardwarová peněženka Ledger Nano X umožňující uložení Zcash, IOTA, Binance Coin, EOS, Bitcoin Cash, Cardano, Monero, Litecoin, Bitcoin

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X
Hardware peněženka Trezor One pro bezpečné uchování Bitcoin Cash, EOS, Zcah, Binance Coin, IOTA

Trezor One

Základní model českého výrobce pro investory, kteří chtějí mít své kryptoměny perfektně zabezpečeny. Trezor One zároveň slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR ONE
Hardware peněženka Trezor T pro bezpečné uchování Bitcoin Cash, EOS, Zcah, Binance Coin, IOTA

Trezor T

Next-gen model českého výrobce s dotykovým displejem. Vhodná pro náročnější investory. Trezor T slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR T