Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB)

Binance Coin se používá především na úhradu poplatků za obchody na platformě Binance. V prvním roce registrace je sleva 25% z ceny poplatků za obchody.

Čím se Binance Coin vyznačuje?

Binance Coin slouží primárně k jednoduché a rychlé směně kryptoměn na platformě Binance, což je jedna z největších kryptoburz na světě, zvládající až 1,5 milionů příkazů za sekundu a umožňující obchodovat ve stovkách měnových párů. Hlavní výhoda Binance Coin spočívá v tom, že pokud s ní uskutečníte obchod (tj. pár Binance Coin/jiná kryptoměna), dostanete slevu 25% na poplatku z každého uskutečněného obchodu.

To je i důvod, proč je kryptoburza Binance využívána k velkým obchodům.

Historie Binance Coin

Historie tohoto tokenu se píše teprve od poloviny roku 2017, avšak vyznačuje se progresivním růstem a aktivitou. Hlavním postavou je Changpeng Zhao, který kryptoburzu Binance založil. Polovina tokenů Binance Coin byla při vzniku rozprodána investorům jako ICO (jde o předprodej, než se dostane kryptoměna na burzu, přičemž účelem je získat prostředky na rozvoj projektu). Vývoj ceny a rozvoj tokenu Binance coin de facto kopíruje výrazný vývoj kryptoburzy Binance, která se stala v krátkém období jedou z největších kryptoburz na světě.

Standardizovaný ERC-20 token

Binance Coin je založen na ethereum tokenu ERC-20, což slibuje její další rozvoj. Byť nejde o klasickou kryptoměnu, jejíž původní záměr by byl ji využívat jako platidlo, začíná být tento token v roce 2019 využíván čím dál častěji i jako platidlo za služby a zboží, tj. začíná plnit obdobnou funkci jako např. Bitcoin či Zcash. Tím, že jde o token ERC-20, nabízí se i jeho další využití, podobně jako je to u Etherea.

V blízké budoucnosti se burza Binance chystá vytvořit decentralizovanou burzu, na které by Binance Coin plnil roli klíčového aktiva a zároveň i jako “palivo” pohánějící transakce (obdoba principu Etherea na síti Ethereum).

Jaký je rozdíl mezi kryptoměnou a tokenem?

Kryptoměna – digitální platidlo založené na kryptografii, mezi jehož vlastnosti patří decentralizace, funguje na blockchainové technologii a nelze jej zfalšovat. Kryptoměny mají jako hlavní cíl být platidlem, tj. prostředkem směny, kterou můžete provádět po celém světě kdykoli. Kryptoměnami jsou např. BitcoinLitecoinDashZcash.

Token – primárně slouží jako platidlo v určité síti, ke které patří. Binance Coin je tokenem na platformě Binance. Účelem tokenů tak není plnit funkci “celosvětového” platidla, ale sloužit v dané síti jako “palivo” pro uskutečňování např. chytrých kontraktů či běhu decentralizovaných aplikací.

Počet tokenů Binance Coin

Počáteční počet tokenů byl 200 000 000. Společnost Binance každé čtvrtletí použije 20% zisku na výkup tokenů (až do výše 50%) a ty následně “spálí”, čímž se počet tokenů sníží (zároveň se zvýší i hodnota zbylých tokenů). Takto se bude postupovat až do doby, než bude dosaženo oběhu pouze 100 000 000 tokenů, což je cílové množství. Jde tedy o zajímavou zvláštnost, kdy většina kryptoměn je postavena na principu postupného uvolňování (či rovnou uvolnění veškerého množství) podle předem daného harmonogramu. V současné době je v oběhu cca 140 000 000 tokenů.

binance-logo Binance Coin

Logo Binance Coin

Reddit Komunita

Podívejte se na diskuzi o Binance Coin, resp. platformě Binance na sociální síti Reddit. V ní můžete zjistit různé zajímavosti, “drby” a další informace.

Explorer

Jelikož je Binance Coin ERC20 token, lze její blockchain sledovat na jakémkoli ehtereum exploreru. Např. na https://etherscan.io/tokens.

Oficiální webová stránka

Hlavní internetová stránka je stránka platformy Binance, na které je kryptoměna využívána https://www.binance.com. Oficiální informace o Binance Coin můžete získat přímo na https://info.binance.com/en/currencies/binance-coin

Jelikož je Binance Coin nativní token (kryptoměna) kryptoburzy Binance, lze nejjednodušeji (a prakticky jen tam) jej koupit právě tam. Můžete využít platební kartu (do výše 2 500 USD se nevyžaduje ověřování identity) či směnu např. za Bitcoin pořízený jinde.

binance-logo-430x110 Binance Coin

Binance

Domovská burza Binance Coin. Vhodná pro pravidelné obchodování různých párů kryptoměn. Možnost okamžitého nákupu Binance Coin platební  kartou.

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

Všechny významné hardware peněženky tento token podporují.

nano-s-karta Binance Coin

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S
Ledger-Nano-X-5 Binance Coin

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X
trezor-one Binance Coin

Trezor One

Základní model českého výrobce pro investory, kteří chtějí mít své kryptoměny perfektně zabezpečeny. Trezor One zároveň slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR ONE
trezor-t-karta Binance Coin

Trezor T

Next-gen model českého výrobce s dotykovým displejem. Vhodná pro náročnější investory. Trezor T slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR T

5 / 5. 2

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?