Basic Attention Token (BAT))

Basic Attention Token

Basic Attention Token slibuje revoluci v digitální reklamě tím, že umožní autorům multimediálního obsahu získat spravedlivější odměnu.

Čím se vyznačuje?

Basic Attention Token lze definovat jako decentralizovanou transparentní digitální reklamní platformu, která využívá technologii blockchainu (konkrétně blockchain Etherea, jde o ERC20 token). Cílem platformy je řešení problémů v digitální reklamě. Ta v současné době, z důvodu jejího neúměrného rozšíření, čím dál více obtěžuje uživatele, což vede i k výraznému poklesu efektivity takové reklamy. Reklamu v prostředí internetu navíc ovládá jen pár hráčů na trhu (Google, Facebook), což má za následek vychýlení rovnováhy reklamního trhu.Uživatelé přistupují  k instalaci různých “adblocků”, což poškozuje jak inzerenty, vydavatele multimediálního obsahu, tak i samotné autory, kteří nedostanou patřičnou odměnu. Právě tuto situaci má řešit platforma Basic Attention Token, která slibuje spravedlivé odměny pro vydavatele a autory multimediálního obsahu, přičemž těžit z toho budou i samotní uživatelé internetu, kteří obdrží odměnu za shlédnutí reklamy a též i inzerenti, jejichž reklama se stane více efektivní, než je v současné době.

Fungování Basic Attention Token

Na platformě je využíván nativní token “BAT”, který slouží jako zúčtovací jednotka. Inzerenti s ním mohou obchodovat při nákupech reklamního prostoru. Tvůrci multimediálního obsahu, jako jsou youtubeři, blogeři apod. mohou dosahovat nezávislého příjmu a uživatelé budou odměňováni za sledování reklam.

Nejznámější využití tokenu BAT je spojení s internetovým prohlížečem Brave.  Tento prohlížeč klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a obsahuje vestavěnou funkci blokování reklam, což znamená větší rychlost při načítání stránek. Blokování reklam znamená i menší spotřebu dat. Tento prohlížeč je k dispozici pro všechny běžně rozšířené platformy (Windows, Android, iOS, MacOS Linux).

Logo Basic Attention Token jasně znázorňuje propojení tří zainteresovaných stran v mediálním průmyslu. Uživatele (user), inzerenta (advertiser) a tvůrce multimediálního obsahu (publisher). Všichni mají na platformě Basic Attention Token profitovat.

Jak BAT spolupracuje s prohlížečem Brave?

Prohlížeč Brave integruje platformu BAT do reálně využitelné podoby. Prostřednictvím tohoto prohlížeče je možné přímo podporovat oblíbené tvůrce multimediálního obsahu na Youtube, Twich a dalších webech. BAT navíc automaticky vypočítá podíly z reklam pro vypořádání na základě času stráveného na webu. Uživatelé mají dostávat 70% příjmů z reklam za jejich zobrazení, což je velká motivace. Nutno však podotknout, že BAT, resp. prohlížeč Brave čekají na celosvětovou adopci, což je předpoklad ke splnění popsané idee.

Prohlížeč Brave můžete stáhnout na www.brave.com.

Počet tokenů Basic Attention Token

Maximální počet tokenů BAT je 1 500 000 000. V oběhu je tokenů v současné době 1 442 000 000. Nejvyšší hodnoty tento token dosáhl dne 9. ledna 2019 a to 0,980702 USD.

Logo Basic Attention Token

Reddit Komunita

Podívejte se na komunitní zprávy, diskuzi a informace o Basic Attention Token na síti Reddit. Často se lze na této síti dozvědět zajímavé informace, včetně toho, co se “šušká”.

Explorer

Transakce na platformě Basic Attention Token můžete sledovat na https://etherscan.io/tokens/label/basic-attention-token.

Webová stránka

Přehledná oficiální stránka https://basicattentiontoken.org

Nejjednodušší cesta, jak pořídit Basic Attention Token (BAT), je jeho koupě na kryptoburze Binance a to v páru s BTC, Ethereum či Binance Coin. Všechny tyto kryptoměny můžete na Binance koupit i prostřednictvím platební karty, za účelem jejich směny na BAT. Můžete využít i Coinmate a následně Bitcoin či Ethereum převést na Binance za účelem koupě BAT.

Logo kryptoburzy Binance

Binance

“Google” mezi směnárnami, nejlepší pro pravidelné obchodování, velké objemy obchodů, spolehlivost. Možnost okamžitého nákupu Bitcoinu prostřednictvím platební karty, za který pak lze okamžitě koupit Basic Attention Token.

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

Basic Attention Token je ERC20 token a proto je bezproblému podporován všemi nejrozšířenějším hardware peněženkami. Po jeho koupit si jej tak můžete bezpečně uchovat ve své hardware peněžence.

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X

Trezor One

Základní model českého výrobce pro investory, kteří chtějí mít své kryptoměny perfektně zabezpečeny. Trezor One zároveň slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR ONE

Trezor T

Next-gen model českého výrobce s dotykovým displejem. Vhodná pro náročnější investory. Trezor T slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR T