0xprotocol (ZRX)

0xprotocol

Protokol navržený pro rychlou a efektivní výměnu ERC20 tokenů.  Navíc jej lze “stakovat”.

Čím se vyznačuje?

Pokud se podíváme na počet kryptoměn, zjistíme, že jejich počet násobí ERC20 tokeny, které běží na Ethereum síti a plní různou úlohu, podle úmyslu jejich tvůrců. Tvůrci 0x protocolu předpokládají, že v budoucnu může být těchto tokenů nejen stovky, ale i tisíce, přičemž bude k jejich vzájemné výměně potřeba standardizovaný a efektivní systém a samozřejmě i likvidita. 0x protocol slouží k decentralizované výměně ERC20 tokenů přes blockchain Etherea. 0x protocol si můžeme též představit jako sadu datových polí, která nese klíčové informace, jako jaké digitální aktivum nebo token má být obchodován, za jakou cenu, dobu vypršení platnosti a identifikaci transakčních stran. Tokeny používané na 0x protocol platformě se nazývají ZRX.

Princip fungování 0x protocolu a pasivní příjem ze stakování

0x protocol se pokouší pracovat podobně jako SWIFT, ale pro provozování decentralizovaných burz pro obchodování s tokeny a aktivy, které běží na blockchainu sítě Ethereum. Protocol 0x je postavený na základech tokenových standardů Ethereum, přičemž funguje jako klíčová infrastrukturní vrstva pro rostoucí počet finančních aplikací a nástrojů. Rostoucí trend ve využívání kryptoměnových aktiv zvyšuje tlak na jejich rychlé vzájemné konverze, likviditu a vypořádání obchodu.

Velká výhoda tohoto tokenu je, že jej lze stakovat, tj. využít tokeny, které vlastníte k jejich rozmnožování (stakováním obdržíte poměrnou část Etherea). Stakování 0x protocolu je jednoduché. Viz https://0x.org/zrx/staking.

Počet tokenů 0xprotocol (ZRX)

Maximální počet tokenů ZRX je 1 000 000 000. V oběhu je tokenů v současné době 626 286 727. Nejvyšší hodnoty tento token dosáhl dne 8. ledna 2018 a to 22,66 USD.

Logo 0x protocol (ZRX)

Logo 0x protocol

Reddit Komunita

Podívejte se na komunitní zprávy, diskuzi a informace o 0x protocl na síti Reddit. Často se lze na této síti dozvědět zajímavé informace, včetně toho, co se “šušká”.

Explorer

Transakce na platformě 0x protocol můžete sledovat na https://0xtracker.com

Webová stránka

Přehledná oficiální stránka 0x.org. 

Nejjednodušší cesta, jak pořídit 0x protocol (ZRX), je jeho koupě na kryptoburze Binance a to v páru s BTC nebo ETH. Ty na Binance můžete koupit i prostřednictvím platební karty. Bitcoin či Ethereum pro směnu na ZRX můžete koupit i na Coinmate a následně jej převést na Binance, kde ZRX koupíte.

Logo kryptoburzy Binance

Binance

“Google” mezi směnárnami, nejlepší pro pravidelné obchodování, velké objemy obchodů, spolehlivost. Možnost okamžitého nákupu Bitcoinu prostřednictvím platební karty, za který pak lze okamžitě koupit ZRX.

VÍCE O BINANCE
NAVŠTÍVIT BINANCE

Jelikož je 0x protocol, resp. jeho token ZRX ERC20 tokenem, je podporován všemi významnými hardware peněženkami.

Ledger Nano S

Nejrozšířenější hardwarová peněženka, které se po celém světě prodalo již téměř 1,5 milionu. Ideální volba pro každého investora.

VÍCE O LEDGER NANO S

Ledger Nano X

Nejnovější hardwarová peněženka se zvýšenou mobilitou díky bluetooth technologii. Jasná volba pro ty, kteří to myslí s kryptoměnami vážně.

VÍCE O LEDGER NANO X

Trezor One

Základní model českého výrobce pro investory, kteří chtějí mít své kryptoměny perfektně zabezpečeny. Trezor One zároveň slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR ONE

Trezor T

Next-gen model českého výrobce s dotykovým displejem. Vhodná pro náročnější investory. Trezor T slouží i jako manažer hesel.

VÍCE O TREZOR T