Coinmate

Coinmate

Coinmate je nejlepší směnárna, resp. kryptoburza pro přímý nákup nejznámějších kryptoměn prostřednictvím převodu na účet u FIO Banky

Úvodní stránka po přihlášení

Hlavní výhoda Coinamte

Pokud máte účet u FIO Banky, můžete po ověření identity, které zabere pár minut a směnárna jej zpracuje během několika hodin, nakupovat kryptoměnu v řádech vteřin (máme vyzkoušeno). Vklad lze učinit samozřejmě i z jiného českého účtu, což ale může znamenat prodlevu v jeho připsání na Váš účet u Coinmate. Bez ověření identity můžete pouze vzájemně měnit kryptoměny (tj. vkládat, směňovat a vybírat), nikoli však na CZK či EUR.

Obchodovatelné kryptoměny

Coinmate nabízí nákup a prodej těchto kryptoměn: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Dash, Bitcoin Cash. Za CZK a EUR nakoupíte všechny vyjmenované kryptoměny. Obchodovat lze i pár Bitcoin a ostatní kryptoměny. Jednoduše kliknete na pár, který chcete obchodovat (např. BTC/CZK) a zadáte částku, za kterou chcete Bitcoin koupit (nebo kolik Bitconů chcete prodat za CZK) a kliknete na tlačítko Confirm, což znamená potvrdit. Takto lze jednoduše pořídit na směnárně Coinmate kryptoměny. Lze též využít možnost záložku Trade (nahoře vlevo), kde se dostanete do klasického burzovního rozhraní.

Tyto páry jsou obchodovány

Vklady a výběry

Bez ověření lze vkládat, obchodovat a vybírat podporované kryptoměny, tj. Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP (Ripple) a Dash.

Vkládat a vybírat FIAT měnu, tj. CZK, EUR lze pouze po ověření. Po něm lze jednoduše vkládat na bankovní účet u FIO Banky či provést SEPA převod (EUR). Převody v rámci FIO Banky jsou skutečně v řádech vteřin, tj. pokud jste prošli potvrzením identity a používáte účet u FIO Banky, můžete mít kryptoměny nakoupeny za cca 1 minutu.

K výběru FIAT měny, tj. CZK či EUR chce Coinmate doložení výpisu z bankovního účtu (stačí elektronicky, my poslali PDF export z FIO banky a vše během několika hodin OK a výběr byl na FIO účtu). Důležité je, aby na výpisu bylo Vaše jméno a adresa, kterou jste měli při ověření, tj. stačí první strana výpisu.

Ověření identity

Abyste mohli na Coinmate provádět vklady a výběry v CZK či EUR, musíte projít procesem ověření identity. To probíhá prostřednictvím aplikace ID Now, kterou si jednoduše stáhnete do mobilního telefonu a pod jedinečným kódem, který obdržíte se přihlásíte. Spojíte se s operátorem (zvládnou i ti, co nevládnou angličtinou), který ověří Vaši podobu a podobu na občanském průkazu, prostřednictvím video hovoru. Žádné kopie občanského průkazu se nikam neposílají. Pouze operátor ověří Vaší podobu s fotografií na průkazu a dále průkaz ukážete z blízka, aby ověřil Vámi zadané údaje s údaji na občanském průkazu. Proces ověření je ze strany Coinmate dokončen za několik hodin a pak už lze využívat i bankovní převody.

Limity na Coinmate

Podívejte se, jak jednoduše ID Now funguje

Náhledy uživatelského rozhraní