Coinbase

Coinbase

Coinbase je jedna z největších kryptosměnáren na světě, která umožňuje přímou koupi nejvýznamnějších kryptoměn a na platformě Coinbase PRO regulérní obchodování. Po registraci přes náš odkaz a obchodu ve výši 100 USD získáte bonus 10 USD.

Úvodní stránka kryptosměnárny Coinbase

Hlavní výhody kryptosměnárny Coinbase ve zkratce

Kryptosměnárna Coinbase je vhodná pro ty uživatele, kteří chtějí koupit své první kryptoměny nebo provádět opakované nákupy a tím doplňovat kryptoměnové portfolio.

  1. Bezpečná kryptosměnárna nabízející 20 obchodovatelných kryptoměn jak za FIAT měnu (EUR), tak i vzájemně. Nakoupíte Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Tezos, Chainlink, Cosmos a další.
  2. Nákup či prodej za FIAT měnu (EUR) lze provádět platební kartou či SEPA převodem.
  3. Umožňuje zřídit tzv. vault, jinými slovy trezor, k dlouhodobé úschově (např. pokud nechcete investovat do hardware peněženky).
  4. Možnost účastnit se tzv. airdrops.
  5. Obchodování na platformě Coinbase PRO
  6. Bonus 10 USD při provedení obchodu za 100 USD a registraci přes naše stránky.

Coinbase patří mezi největší a nejdůvěryhodnější kryptosměnárny a jde o lídra ve světě kryptoměn.

Obchodovatelné kryptoměny

Na Coinbase nakoupíte či prodáte téměř všechny kryptoměny z TOP10. Lze pořídit i Dai, Ethereum Classic, Orchid, Augur, 0x protocol, EOS, Binance Coin, Dash, Zcash. Všechny kryptoměny lze navzájem mezi sebou přímo směňovat a též prodávat na EUR a vybrat EUR (SEPA převod).

Nákup a prodej kryptoměn za FIAT měnu (EUR)

Na Coinbase lze přímo pořizovat kryptoměny v kurzu za EUR. Lze využít platbu kartou nebo přímo SEPA převod, kdy v obou případech dojde k přepočtu z Vašich CZK na EUR. V případě, že platíte platební kartou, jsou kryptoměny nakoupené okamžitě, byť s mírně větším poplatkem, než kdybyste zadali příkaz SEPA v EUR z CZK banky. U SEPA převodu máte následně v peněžence Vámi převedená eura, která můžete následně směnit na kryptoměny. Pokud jste využili SEPA převod, můžete využít opačnou cestu při prodeji kryptoměn, tj. přes SEPA převod vybrat eura. SEPA převod trvá cca jeden pracovní den, pokud pošlete brzy ráno, jsou eura připsány na účtu ještě týž den (naše zkušenost z FIO bankou).

Ověření identity – nutné

Coinbase je kryptosměnárna, která si velmi zakládá na plnění regulatorních pravidel. To se neobejde bez povinného ověření identity, které probíhá v několika minutách způsobem zaslání kopie (stačí fotografie z mobilu) občanského nebo řidičského průkazu. Ověření se děje automatizovaně.

Seznam všech obchodovaných kryptoměn. Pro zvětšení klikněte na obrázek.

10 USD jako bonus při uskutečnění obchodu ve výši 100 USD

Coinbase nabízí v rámce „invite friends“ akci, kdy pokud se registrujete přes náš odkaz, obdržíte při uskutečnění obchodu (nákupu či prodeji) kryptoměn za 100 USD bonus v hodnotě 10 USD.

Coinbase PRO – skvělá platforma pro regulérní obchodování

Coinbase nenabízí pouze funkci rychlé směnárny, ale na doméně pro.coinbase.com naleznete rozhraní pro regulérní obchodování. Pokud máte založen účet na Coinbase, stačí přejít na zmíněnou doménu a můžete obchodovat, aniž byste museli zakládat druhý účet. Pokud tedy řešíte, jak co nejlevněji koupit kryptoměny, tak se nabízí řešení: provést konverzi na EUR na Vašem CZK účtu a ty převést na Coinbase a provést nákup na její PRO platformě.

Poplatky na PRO jsou velmi nízké.

Pricing Tier Taker Fee Maker Fee
<$10K 0.50% 0.50%
$10 – 50K 0.35% 0.35%
$50 – 100K 0.25% 0.15%
$100K – 1M 0.20% 0.10%
$1- 10M 0.18% 0.08%
$10 -50M 0.15% 0.05%
$50 – 100M 0.10% 0.00%
$100 – 300M 0.07% 0.00%
$300 – 500M 0.06% 0.00%
$500M – 1B 0.05% 0.00%
$1B+ 0.04% 0.00%

Coinbase vault (trezor)

Coinbase nabízí možnost přesunutí koupených kryptoměn do tzv. vaultu, což je jakýsi virtuální trezor, poskytují ještě zvýšenou ochranu pro Vaše kryptoměny. Princip tkví v tom, že kryptoměny umístěné do vaultu nemůžete během 48 hodin vybrat (časový zámek), podpora při požadavku na výběr se Vás dotáže, zdali si přejete opravdu vybrat kryptoměny z vaultu. Vault též umožňuje, aby výběr kryptoměn z Vaultu schválilo více definovaných osob, což může být velmi zajímavá varianta pro sdílené vlastnictví a nakládání s kryptoměnami.

Proč se registrovat na Coinbase?

Jde o celosvětově prověřenou kryptosměnárnu, která rozhodně nezklame a naprosto plní svůj účel – přiblížit svět kryptoměn opravdu každému. Navíc se na Coinbase čas od času objeví zajímavé airdrops, tak proč tam nemít aspoň pro tento případ účet. S naším odkazem navíc získáte BONUS 10 USD pro první nákup v hodnotě alespoň 100 USD.

Pokud již budete mít účet u Coinbase, můžete využít i její PRO platformu, jednu z nejlepších pro nákup kryptoměn v českém prostředí. Postačí jen konverze do EUR, což Vám provede každá banka u které máte účet, a prostřednictvím SEPA bankovního převodu převést peníze na nákup. Lze i kryptoměny prodat na EUR a ta vybrat na CZK účet. Limity na výběr EUR jsou 50 000 EUR denně 🙂

Pokud se Vám naše představení kryptosměnárny Coinbase líbilo, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím našich odkazů (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na „must have“ kryptoburze Binance nebo využít právě kryptosměnárnu Coinbase.
NAVŠTÍVIT COINBASE