Kde a jak koupit Bitcoin a další kryptoměny?

Pro nákup kryptoměn slouží kryptosměnárny či kryptoburzy. Kryptosměnárna se vyznačuje tím, že nabízí k prodeji a “výkupu” kryptoměny. Nákup je v ní jednoduchý, jako byste si kupovali zboží v eshopu. Kryptoburza se vyznačuje tím, že je rozhraním pro setkání nabídky s poptávkou, v principu je výsledek stejný – koupě nebo prodej kryptoměn prostřednictvím intuitivního rozhraní. Kryptoburza navíc nabízí i pokročilé techniky obchodování.

Mezi nejlepší kryptosměnárny v českém prostředí patří Coinbase CoinMate, na kterých zcela jednoduše nakoupíte přímo nejznámější kryptoměny (BTC, LTC, ETH, BCH, ZEC, XRP a další). Na Coinbase se nákup uskutečňuje platební kartou či SEPA převodem, na Coinmate převodem na český účet či SEPA převodem.

Pokud již máte nějaké kryptoměny a chcete je směnit za jinou, méně známější, využijte burzu Binance, která patří mezi největší kryptoburzy na světě a umožňuje obchodovat velké objemy. Zároveň i na ní můžete pořídit např. Bitcoin či Ethereum přímo – platební kartou, přičemž do výše 2 500 USD není vyžadováno ověření identity.

Přečtěte si blíže o jednotlivých kryptosměnárnách, resp. kryptoburzách bližší informace, případně se zaregistrujte na všech třech (to je úplně zdarma a nevyplňujete žádné osobní údaje) a zkuste, jaká Vám bude nejvíce vyhovovat.

Logo kryptoburzy Coinbase

Při registraci přes tyto stránky a nákupu či prodeji jakékoli kryptoměny za 100 USD získáte bonus 10 USD (v přepočtu na BTC).

Umožňuje přímý nákup Bitcoinu, Etherea, XRP a dalších 13 kryptoměn platební kartou či SEPA převodem.

Coinbase je skvělá kryptosměnárna pro pravidelný nákup kryptoměn. Jednoduché intuitivní rozhraní pro každého uživatele.

VÍCE O COINBASE
WWW.COINBASE.COM
Logo kryptoburzy Binance

Při registraci přes tyto stránky budeme s Vámi sdílet provizi z poplatků za obchody, tj. dostanete 10% z poplatků zpět.

Možnost i přímého nákupu kryptoměn prostřednictvím platební karty do výše 2 500 USD bez ověřování identity

Binance je jedna z největších kryptoburz na světě. My ji zároveň považujeme i za nejlepší, jelikož nabízí širokou škálu možností a to nejen při obchodování.

VÍCE O BINANCE
WWW.BINANCE.COM
Logo kryptoburzy Coinmate

Po ověření identity umožňuje provádět rychlé domácí převody (mají účet u FIO banky) a SEPA (EUR) platby.

Perfektní pro běžné obchodování nejznámějších kryptoměn (BTC, LTC, EHT, XRP, BCH).

Po jednoduché verifikaci identity naprosto bezproblémové a rychlé obchodování díky účtu u FIO banky.

VÍCE O COINMATE
WWW.COINMATE.COM

Porovnání kryptosměnáren a kryptoburz

 • Obchodované kryptoměny
 • Lze kupovat či prodávat krpytoměny za FIAT měnu?
 • Možnost platby kartou?
 • Možnost převodem na účet?
 • Podporované jazyky
 • Požadované ověření identity?
 • Naše hodnocení
 
Coinbase
 • Obchodované kryptoměny

  BTC, LTC, BCH, ETH 12 dalších

 • ANO

 • Možnost platby kartou?

  ANO

 • Možnost převodem na účet?

  ANO

 • Podporované jazyky

  Angličtina

 • Požadované ověření identity?

  ANO

 • Naše hodnocení

  Celosvětová kryptosměnárna. Ideální pro ty, co chtějí pořídit své první kryptoměny. Jednoduché používání, navíc bonus 10 USD.

Náš tip
Binance
 • Obchodované kryptoměny

  BTC, ETH, LTC, BCH a desítky dalších

 • ANO - vklady

 • Možnost platby kartou?

  ANO

 • Možnost převodem na účet?

  NE

 • Podporované jazyky

  Angličtina

 • Požadované ověření identity?

  NE

 • Naše hodnocení

  Nejlepší kryptoburza na světě. Možnost obchodování desítek různých kryptoměn. Vhodná jak pro ty, co chtějí pořídit první kryptoměny, tak i pro pokročilé a velké obchodníky.

Coinmate
 • Obchodované kryptoměny

  BTC, LTC, BCH, XRP, DASH, ETH

 • ANO

 • Možnost platby kartou?

  NE

 • Možnost převodem na účet?

  ANO

 • Podporované jazyky

  Angličtina, Němčina

 • Požadované ověření identity?

  NE/ANO

 • Naše hodnocení

  Skvělá kryptosměnárna a také kryptoburza v jednom. Jednoduché ovládání, rychlý bankovní převod. Bezproblémové využívání.

Kryptosměnárna - funguje de facto na stejném principu jako eshop. Směnárna nabízí k prodeji (či výkupu) určité kryptoměny, které si můžete přímo koupit a poté poslat do vlastní peněženky (např. desktop či hardware peněženky). Ve směnárně ihned vidíte částku, za kterou se prodává nebo "vykupuje" např. 1 bitcoin, 1 ethereum (lze samozřejmě koupit i dílčí část např. 0.5 atd.), většinou je minimální nákup či prodej v hodnotě několika stovek korun. Nákup lze uskutečnit tak, že na bankovní účet směnárny zašlete peníze a ty se Vám připíší na účet a poté již můžete kupovat kryptoměny či provedete okamžitou platbu kartou jako v eshopu. Coinmate má český účet, převod tak trvá pár minut (u FIO máme vyzkoušeno, že převod z našeho účtu se na našem účtu u Coinmate projeví v řádech sekund!!!).

Po zadání částky vidíte, kolik Bitcoinu za jaký kurz dostanete. Takto můžete kupovat i jiné ve směnárně podporované kryptoměny. Obdobně lze kryptoměny i prodávat.

Kryptoburza - zprostředkovává nabídku a poptávku kryptoměn uživatelů. Výhodou kryptoburz je, že za nákup či prodej činíte za "reálné" ceny, platíte pouze poplatek z obchodu, nikoli už marži, kterou si směnárny účtují. Burzou je například Binance, ale také např. Coinmate, který snoubí v sobě jak směnárnu (jednoduchý nákup jedním klikem), tak i kryptoburzu, kdy můžete využít techniky burzovních obchodů.

Pokud hodláte uskutečňovat první nákupy kryptoměn, doporučujeme spíše směnárny. Jestliže hodláte obchodovat vyšší objemy (desetitíse či sta tisíce CZK), doporučujeme kryptoburzu Binance.

Na obrázku vidíte typické prostředí kryptoburzy (Binance), kde je vidět živě poptávka a nabídka a lze při obchodování využívat vymoženosti burz (např. stop limit atd.).

prostředí kryptoburzy binance

Ověření není vždy nutné, záleží na kryptoburze (směnárně). Pokud nechcete procházet procesem ověření identity (dnes vesměs strojové a vyhodnocení trvá jen desítky minut) tak doporučujeme kryptoburzu Binance, která umožňuje nákup kryptoměn bez ověření identity prostřednictvím platební karty do výše 2 500 USD.

Pokud chcete nakupovat kryptoměny ve větším rozsahu, doporučujeme udělat si účet u Coinmate a projít procesem ověření, které spočívá v uskutečnění videohovoru přes aplikaci v telefonu. Nezasílá se nikam kopie občanského průkazu či pasu, což je sympatické. Ověření u Coinmate trvá takto pár minut a následně několik hodin než Coinmate nastaví možnost nákupu a prodeje za CZK či EUR. U coinmate ale můžete obchodovat bez ověření identity kryptoměny navzájem (tj. např. Bitcoin pořízený jinde tam směníte na Dash).

Coinbase vyžaduje pro nákup ověření identity.

V dnešní době probíhá ověření identity vesměs strojově. U Coinbase a Binance probíhá prostřednictvím zaslání kopie občanského průkazu či pasu. Zpracování je rychlé. U Binance můžete takto po registraci nakoupit kryptoměny přes platební kartu (a související ověření identity do 10 minut). U Coinmate probíhá ověření identity prostřednictvím aplikace ID-now, což znamená, že kopii osobního průkazu neposíláte, ale prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu uskutečníte videohovor, ve kterém se ověří Vaše podoba a občanský průkaz. I toto ověření je rychlé a lze v řádech několika hodin již převádět i FIAT prostředky (pokud máte účet u FIO banky, můžete po ověření u Coinmate obchodovat v řádech sekund).

Jak kryptosměnárny, tak kryptoburzy, mají uživatelské rozhraní, ve kterém spravujete svůj účet (jednotlivé kryptoměny). Tj. pokud si své kryptoměny nevyberete do své peněženky, tak je stále samozřejmě máte. Je zde ale riziko, jelikož tyto kryptoměny jsou stále ve správě třetí osoby (byť je to málo pravděpodobné, může být burza terčem hackerů nebo se stát jiná nepříjemnost - i banky krachují) a proto je daleko vhodnější, pokud pravidelně neobchodujete, převést kryptoměny do vlastní desktop peněženky (co máte nainstalovánu na PC) nebo do hardware peněženky.

Zpravidla lze na směnárny či kryptoburzy prostředky převádět bankovním převodem či platbou kartou. Záleží na konkrétní směnárně či kryptoburze. Např. Coinmate nabízí převody v rámci českých účtů, což je nejpohodlnější a nejlepší varianta. Coinbase nabízí SEPA převod a platbu kartou. U kryptoburzy Binance je možné kryptoměny nakupovat platební kartou či kryptoměny vzájemně měnit.