Kde a jak koupit Bitcoin a další kryptoměny?

Pro nákup kryptoměn slouží kryptosměnárny či kryptoburzy. Kryptosměnárna nabízí k prodeji, které vlastní a zároveň umožňuje jejich konverzi na klasické měny. Nákup je v ní jednoduchý, jako byste si vyměňovali klasické peníze v klasické směnárně (jen s tím rozdílem, že u prodeje a nákupu kryptoměn vás nikdo neošidí). Kryptoburza je rozhraním pro setkání nabídky s poptávkou, tj. zprostředkovává nákup a prodej mezi uživateli, obdobně jako u burz pro nákup cenný papírů – koupě nebo prodej kryptoměn prostřednictvím kryptoburz je, oproti klasickým burzám pro nákup cenný papírů, výrazně snazší. Kryptoburza oproti kryptosměnárně nabízí i pokročilé techniky obchodování.

Mezi nejlepší kryptosměnárny v českém prostředí patří CoinMate, na které zcela jednoduše přímo nakoupíte nejznámější kryptoměny (BTC, LTC, ETH, BCH, ZEC, XRP a další) a to převodem na jejich český účet u FIO Banky (tj. pokud máte účet u FIO Banky, můžete převod uskutečnit v řádech vteřin) či SEPA převodem v EUR. Pro nákup Bitcoinu můžete využít i českou banku Expobank, která umožňuje nákup Bitcoinu přímo prostřednictvím běžného účtu.

Pokud již máte nějaké kryptoměny a chcete je směnit za jinou, méně známější nebo chcete nákup uskutečnit okamžitě prostřednictvím platební karty, využijte burzu Binance, která patří mezi největší kryptoburzy na světě a umožňuje obchodovat velké objemy. Na Binance můžete platební kartou pořídit např. Bitcoin či Ethereum přímo, přičemž do výše 2 500 USD není vyžadováno ověření identity. V případě registrace přes naše stránky obdržíte navíc 10% slevu na poplatcích z obchodů.

Logo kryptoburzy Binance

Při registraci přes tyto stránky budeme s Vámi sdílet provizi z poplatků za obchody, tj. dostanete 10% poplatků z Vámi uskutečněných obchodů na Binance zpět.

Možnost i přímého nákupu kryptoměn prostřednictvím platební karty do výše 2 500 USD bez ověřování identity.

Binance je jedna z největších kryptoburz na světě. My ji zároveň považujeme i za nejlepší, jelikož nabízí širokou škálu možností a to nejen při obchodování.

VÍCE O BINANCE
WWW.BINANCE.COM
Logo kryptoburzy Coinmate

Po ověření identity umožňuje provádět rychlé domácí převody (mají účet u FIO banky) a SEPA (EUR) platby.

Perfektní pro běžné obchodování nejznámějších kryptoměn (BTC, LTC, EHT, XRP, BCH).

Po jednoduché a rychlé verifikaci identity (bez zasílání kopií OP) naprosto bezproblémové a rychlé obchodování díky účtu u FIO banky. Prodej kryptoměn a výběry CZK bez problémů.

VÍCE O COINMATE
WWW.COINMATE.COM

Porovnání Binance a Coinmate

 • Obchodované kryptoměny

  Obchodované kryptoměny

 • Lze kupovat či prodávat krpytoměny za FIAT měnu?

 • Možnost platby kartou?

  Možnost platby kartou?

 • Možnost převodem na účet?

  Možnost převodem na účet?

 • Podporované jazyky

  Podporované jazyky

 • Požadované ověření identity?

  Požadované ověření identity?

 • Naše hodnocení

  Naše hodnocení

Náš tip
Binance
 • Obchodované kryptoměny

  BTC, ETH, LTC, BCH a desítky dalších

 • ANO - vklady

 • Možnost platby kartou?

  ANO

 • Možnost převodem na účet?

  NE

 • Podporované jazyky

  Angličtina

 • Požadované ověření identity?

  NE

 • Naše hodnocení

  Nejlepší kryptoburza na světě. Možnost obchodování desítek různých kryptoměn. Vhodná jak pro ty, co chtějí pořídit první kryptoměny, tak i pro pokročilé a velké obchodníky.

Coinmate
 • Obchodované kryptoměny

  BTC, LTC, BCH, XRP, DASH, ETH

 • ANO

 • Možnost platby kartou?

  NE

 • Možnost převodem na účet?

  ANO

 • Podporované jazyky

  Angličtina, Němčina

 • Požadované ověření identity?

  NE/ANO

 • Naše hodnocení

  Skvělá kryptosměnárna a také kryptoburza v jednom. Jednoduché ovládání, rychlý bankovní převod. Bezproblémové využívání.

Kryptosměnárna - funguje de facto na stejném principu jako eshop. Směnárna nabízí k prodeji (či výkupu) určité kryptoměny, které si můžete přímo koupit a poté poslat do vlastní peněženky (např. desktop či hardware peněženky). Ve směnárně ihned vidíte částku, za kterou se prodává nebo "vykupuje" např. 1 bitcoin, 1 ethereum (lze samozřejmě koupit i dílčí část např. 0.5 atd.), většinou je minimální nákup či prodej v hodnotě několika stovek korun. Nákup lze uskutečnit tak, že na bankovní účet směnárny zašlete peníze a ty se Vám připíší na účet a poté již můžete kupovat kryptoměny či provedete okamžitou platbu kartou jako v eshopu. Coinmate má český účet, převod tak trvá pár minut (u FIO máme vyzkoušeno, že převod z našeho účtu se na našem účtu u Coinmate projeví v řádech sekund!!!).

Po zadání částky vidíte, kolik Bitcoinu za jaký kurz dostanete. Takto můžete kupovat i jiné ve směnárně podporované kryptoměny. Obdobně lze kryptoměny i prodávat.

Kryptoburza - zprostředkovává nabídku a poptávku kryptoměn uživatelů. Výhodou kryptoburz je, že za nákup či prodej činíte za "reálné" ceny, platíte pouze poplatek z obchodu, nikoli už marži, kterou si směnárny účtují. Burzou je například Binance, ale také např. Coinmate, který snoubí v sobě jak směnárnu (jednoduchý nákup jedním klikem), tak i kryptoburzu, kdy můžete využít techniky burzovních obchodů.

Pokud hodláte uskutečňovat první nákupy kryptoměn, doporučujeme spíše směnárny. Jestliže hodláte obchodovat vyšší objemy (desetitisíce či statisíce CZK), doporučujeme kryptoburzu Binance.

Na obrázku vidíte typické prostředí kryptoburzy (Binance), kde je vidět živě poptávka a nabídka a lze při obchodování využívat vymoženosti burz (např. stop limit atd.).

prostředí kryptoburzy binance

Ověření není vždy nutné, záleží na kryptoburze (směnárně). Pokud nechcete procházet procesem ověření identity (dnes vesměs strojové a vyhodnocení trvá jen desítky minut) tak doporučujeme kryptoburzu Binance, která umožňuje nákup kryptoměn bez ověření identity prostřednictvím platební karty do výše 2 500 USD.

Pokud chcete nakupovat kryptoměny ve větším rozsahu, doporučujeme udělat si účet u Coinmate a projít procesem ověření, které spočívá v uskutečnění videohovoru přes aplikaci v telefonu. Nezasílá se nikam kopie občanského průkazu či pasu, což je sympatické. Ověření u Coinmate trvá takto pár minut a následně několik hodin než Coinmate nastaví možnost nákupu a prodeje za CZK či EUR. U Coinmate ale můžete obchodovat bez ověření identity kryptoměny navzájem (tj. např. Bitcoin pořízený jinde tam směníte na Dash).

V dnešní době probíhá ověření identity vesměs strojově. U Binance probíhá prostřednictvím zaslání kopie občanského průkazu či pasu. Zpracování je rychlé. U Binance můžete takto po registraci nakoupit kryptoměny přes platební kartu (a související ověření identity do 10 minut). U Coinmate probíhá ověření identity prostřednictvím aplikace ID-now, což znamená, že kopii osobního průkazu neposíláte, ale prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu uskutečníte video hovor, ve kterém se ověří Vaše podoba a občanský průkaz. I toto ověření je rychlé a lze v řádech několika hodin již převádět i FIAT prostředky (pokud máte účet u FIO banky, můžete po ověření u Coinmate obchodovat v řádech sekund).

Jak kryptosměnárny, tak kryptoburzy, mají uživatelské rozhraní, ve kterém spravujete svůj účet (jednotlivé kryptoměny). Tj. pokud si své kryptoměny nevyberete do své peněženky, tak je stále samozřejmě máte. Je zde ale riziko, jelikož tyto kryptoměny jsou stále ve správě třetí osoby (byť je to málo pravděpodobné, může být burza terčem hackerů nebo se stát jiná nepříjemnost - i banky krachují) a proto je daleko vhodnější, pokud pravidelně neobchodujete, převést kryptoměny do vlastní desktop peněženky (co máte nainstalovánu na PC) nebo do hardware peněženky.

Zpravidla lze na směnárny či kryptoburzy prostředky převádět bankovním převodem či platbou kartou. Záleží na konkrétní směnárně či kryptoburze. Např. Coinmate nabízí převody v rámci českých účtů, což je nejpohodlnější a nejlepší varianta. U kryptoburzy Binance je možné kryptoměny nakupovat platební kartou (do 2 500 USD bez ověřování identity) či kryptoměny vzájemně měnit.