Trezor T

Trezor T

Next-gen hardware peněženka a správce hesel Trezor T pro absolutní bezpečí kryptoměn a online života. Dotykový displej umožňuje praktické každodenní použití.

Čím Trezor T zaujme?

Dotykovým displejem usnadňující používání. Navíc Trezor T funguje jako univerzální trezor manažer pro hesla. To znamená, že bezpečně uloží Vaše kryptoměny, ale může být současně bezpečným nosičem Vašich hesel. 

Trezor T dále nabízí i možnost generovat QR kódy pro přijímání a též umožňuje nastavení dvoufaktorové autentizace. Proto je peněženka ideální pro kryptoměnové nadšence budující silné portfolio, kteří chtějí od peněženky i nějaké ty vychytávky.

Jak funguje?

Trezor T má v sobě zašifrované privátní klíče ke kryptoměnám a jelikož zařízení není stále připojené k síti, není možné jej hacknout. Proto se jedná o nejbezpečnější způsob uložení kryptoměn. Transakce se potvrzují na zařízení zadáním až 9-místného PIN kódu, který znáte pouze Vy. Ten zadáte při prvním spuštění. Na správné zadání máte 16 pokusů, pak se peněženka zablokuje. V případě ztráty peněženky se nemusíte obávat, že by transakce fyzicky potvrzoval někdo jiný. V případě blokace či její ztráty nebo zničení, se nemusíte bát, že byste přišli o své kryptoměny. Obsah peněženky (uložené soukromé klíče kryptoměn) lze totiž obnovit.

12, 18, či 24 slov pro obnovu v případě zablokování, ztráty či zničení

Pokud se Vám peněženka zablokuje po 16x špatném zadání PIN nebo peněženku ztratíte či znehodnotíte, stačí zakoupit pouze nový model peněženky Trezor a obnovit předchozí peněženku pomocí obnovovací sekvence 12 slov (tzv. recovery phrase), kterou Vám peněženka ukáže při jejím spuštění. Obnovovací sekvenci si pečlivě zapíšete (při nastavování peněženky budete vyzváni, abyste ji zopakovali a tím prokázali, že jste si sekvenci slov zapsali správně) na přiloženou kartu a tuto kartu vždy uchovávejte odděleně, ideálně pomocí cryptosteel pro hardware peněženky Trezor. Jelikož karta s obnovovací sekvencí je de facto prostředkem k obnově obsahu Vaší peněženky, je nutné ji velmi pečlivě uschovat, nejlépe do trezoru. Samotná peněženka je chráněna silným PINem (pokud použijete 9 místný, je ochrna daleko silnější, než je PIN u Vaší platební karty) a proto je možné ji běžně používat.Trezor. Navíc můžete nastavit i dvoufaktorovou úroveň přihlašovaní.

Široké spektrum podporovaných kryptoměn a tokenů

Trezor T podporuje nejznámější měny jako Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Stellar (Lumens), Zcash atd. Celkem přes 1 000 kryptoměn a tokenů. Zjistěte na oficiálních stránkách, jaké všechny Trezor One podporuje. Správa kryptoměn probíhá prostřednictvím aplikace “Trezor wallet”, kterou si stáhnete z oficiálních stránek výrobce (dostupná pro Win, OS X, Linux) . Jakmile si pořídíte Trezor T, stránky výrobce Vás přehledně provedou prvotním spuštěním a instalací. Jednodušší už to být nemůže.

Aplikace Trezor wallet pro správu kryptoměn

Kryptoměny se spravují prostřednictvím aplikace Trezor wallet, kterou si stáhnete ze stránek výrobce. Většina kryptoměn se ale spravuje prostřednictvím externích peněženek (obdobně jako u peněženek od Ledgeru). Pokud se podíváte na seznam podporovaných kryptoměn a tokenů, ve sloupci “wallets” vidíte, zdali je daná kryptoměna či token podporován aplikací Trezor wallet. Pokud nikoli, použije se externí peněženka, což nijak neubírá na bezpečnosti, jelikož soukromé klíče stále zůstávají uložené v hardware peněžence, jen ta komunikuje přímo s blockchainem dané kryptoměny přes externí rozhraní, velmi často právě vytvořené pro tento účel.

Využijte Trezor T i jako správce hesel

Trezor T můžete používat i pro správu Vašich hesel. Proto lze tuto hardware peněženku doporučit všem, kteří potřebují zajistit nejen bezpečí pro své kryptoměny, ale i bezpečí svých hesel do různých služeb. Podívejte se na krátké video, jak správce hesel funguje.

Cena a doprava

Přímo od výrobce 4 587 CZK (180.29 EUR) s dopravou ZDARMA. Lze platit i Bitcoinem a dalšími hlavními kryptoměnami.

Za 12 388 CZK (482.79 EUR) lze zakoupit multipack 3 peněženek. Jeden Trezor T pak vyjde na 4130 CZK (161 EUR)

Obsah balení

hardware peněženka Trezor T
USB-C kabel
Uživatelský manuál
2x karta na zapsání seedů

Příslušenství, rozměry a váha

Příslušenství: MicroUSB OTG kabel pro propojení s mobilními telefony s operačním systémem Android
Cryptosteel, které lze koupit spolu s peněženkou (vyjde levněji) nebo samostatně

Rozměry: 64mm x 39mm x 10mm.
Váha: 16g.

/ 5.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!