Trezor T

Next-gen hardware peněženka a správce hesel Trezor T pro absolutní bezpečí kryptoměn a online života. Dotykový displej umožňuje praktické každodenní použití.

Čím Trezor T zaujme?

Trezor T je mistrovský kousek hardware peněženky, navíc od českých tvůrců!

Jako jediná hardware peněženka má dotykový displej. Navíc Trezor T funguje jako univerzální trezor manažer pro Vaše hesla. To znamená, že bezpečně uloží jak Vaše kryptoměny, tak i Vaše hesla do online služeb, které můžeme mít vždy s sebou. Jednoduše ohlídá Vaší online identitu.

Trezor T dále nabízí i možnost generovat QR kódy pro přijímání kryptoměn a též umožňuje nastavení dvoufaktorové autentizace což ještě zvýší bezpečnost Vašich kryptoměn. Proto je tato hardware peněženka ideální pro kryptoměnové nadšence budující silné kryptoměnové portfolio, kteří chtějí od peněženky i nějaké ty vychytávky navíc.

Jak Trezor T funguje?

Trezor T má v sobě zašifrované privátní klíče ke kryptoměnám a jelikož zařízení není stále připojené k síti, není možné jej hacknout. Proto se jedná o nejbezpečnější způsob uložení kryptoměn. Transakce se potvrzují na zařízení zadáním až 9-místného PIN kódu, který znáte pouze Vy. Ten zadáte při prvním spuštění. Na správné zadání máte 16 pokusů, pak se peněženka zablokuje. V případě ztráty peněženky se nemusíte obávat, že by transakce fyzicky potvrzoval někdo jiný. Ani pokud byste peněženku omylem zablokovali nebo zničili, nemusíte se bát, že byste přišli o své kryptoměny. Obsah peněženky (uložené soukromé klíče kryptoměn) lze totiž obnovit pomoci obnovovací sekvence (tzv. seed) v nové hardware peněžence Trezor T.

12, 18, či 24 slov pro obnovu v případě zablokování, ztráty či zničení

Pokud se Vám peněženka zablokuje po 16x špatném zadání PIN nebo peněženku ztratíte či znehodnotíte, stačí zakoupit pouze nový model peněženky Trezor T a obnovit předchozí peněženku pomocí obnovovací sekvence 12 slov (tzv. recovery phrase), kterou Vám peněženka ukáže při jejím spuštění. Ta je unikátní pro každou peněženku. Obnovovací sekvenci si pečlivě zapíšete (při prvním spuštění budete vyzváni, abyste ji zopakovali a tím prokázali, že jste si sekvenci slov zapsali správně) na přiloženou kartu a tuto kartu vždy uchovávejte odděleně.

Jelikož karta s obnovovací sekvencí je de facto prostředkem k obnově obsahu Vaší peněženky, je nutné ji velmi pečlivě uschovat, nejlépe do trezoru. Samotná peněženka je chráněna silným PINem (pokud použijete 9 místný, je ochrana daleko silnější, než je PIN u Vaší platební karty) a proto je možné ji běžně používat.Trezor. Navíc můžete nastavit i dvoufaktorovou úroveň přihlašovaní.

Obnovovací sekvenci nikdy nikomu neukazujete, nesdílejte a bezpečně si ji zapište a uchovávejte.

Široké spektrum podporovaných kryptoměn a tokenů

Trezor T podporuje nejznámější měny jako Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Stellar (Lumens), Zcash atd. Celkem jde o 1200+ kryptoměn a tokenů. Zjistěte na oficiálních stránkách, jaké všechny Trezor T podporuje.

Správa kryptoměn probíhá prostřednictvím aplikace “Trezor wallet”, kterou si stáhnete z oficiálních stránek výrobce (dostupná pro Win, OS X, Linux) . Jakmile si pořídíte Trezor T, stránky výrobce Vás přehledně provedou prvotním spuštěním a instalací. Jednodušší už to být nemůže.

Aplikace Trezor wallet pro správu kryptoměn

Kryptoměny se spravují prostřednictvím aplikace Trezor wallet, kterou si stáhnete ze stránek výrobce. Některé kryptoměn se spravují prostřednictvím externích internetových rozhraní (obdobně jako u peněženek od Ledgeru). Pokud se podíváte na seznam podporovaných kryptoměn a tokenů, ve sloupci “wallets” vidíte, zdali je daná kryptoměna či token podporován aplikací Trezor wallet. Pokud nikoli, použije se externí rozhraní, což nijak neubírá na bezpečnosti, jelikož soukromé klíče stále zůstávají uložené v hardware peněžence, jen ta komunikuje přímo s blockchainem dané kryptoměny přes externí rozhraní, vytvořené právě pro tento účel vývojáři kryptoměny či platformy.

Rozhraní Trezor wallet je intuitivní.

Externí rozhraní pro správu Cardano (ADA).

Staking kryptoměny Tezos a dalších přímo z kryptoměnové peněženky

Trezor T umožňuje staking kryptoměny Tezos. Staking, neboli střádání, umožňují některé kryptoměny, které jsou založeny na mechanismu Proof of Stake. Tím, že vlastníte tuto krytoměnu, fungujete zároveň jako jakýsi validátor blockchainu (čím více kryptoměny máte, tím větší váhu máte). A právě za to jste následně odměňováni (paralela s těžaři u Proof of Work kryptoměn), tj. vyděláváte kryptoměnu tím, že jí držíte.

Podrobnosti jak využít Tezos v peněžence Trezor T ke stakování zjistíte na oficiálních stránkách podpory výrobce peněženek Trezor.

Zjistěte si také, kolik můžete pasivně vydělat držením kryptoměny Tezos https://www.stakingrewards.com/asset/tezos. V současné době představuje výnos kolem 6%, což je velmi zajímavé. O stakingu jsme psali bližší informace v tomto článku https://krypto-info.cz/zajimavosti/co-je-to-staking-aneb-jak-rozmnozovat-kryptomeny-jejich-drzenim.

Využijte Trezor T také i jako správce hesel

Trezor T můžete používat i pro správu Vašich hesel. Proto lze tuto hardware peněženku doporučit všem, kteří potřebují zajistit nejen bezpečí pro své kryptoměny, ale i bezpečí svých hesel do různých služeb. Podívejte se na krátké video, jak správce hesel funguje.

Cena a doprava

Přímo od výrobce 5 105 CZK (198.44 EUR) s dopravou ZDARMA (čeká se však cca 3 měsíce na dodání. Za expresní dodání (v řádech pár dnů) je cena 5880. Výrobce tak reaguje na nedostatek čipů ve světě.

Lze platit i Bitcoinem a dalšími hlavními kryptoměnami.

Obsah balení

Hardware peněženka Trezor T, USB-C kabel, Uživatelský manuál, 2x karta na zapsání seedů

Příslušenství, rozměry a váha

Příslušenství: MicroUSB OTG kabel pro propojení s mobilními telefony s operačním systémem Android

Rozměry: 64mm x 39mm x 10mm.
Váha: 16g.

KOUPIT NA WWW.TREZOR.IO

Pokud se Vám naše představení hardware peněženky Trezor T líbilo, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.

Blog