Trezor One

Trezor One

Trezor One je hardware peněženka české společnosti SatoshiLabs poskytující nejvyšší míru zabezpečení a s funkcí správce hesel v jednom. Spolehlivá volba pro každého.

Čím Trezor One zaujme?

Jednoduchým funkčním designem, podporou více jak 1000 kryptoměn a tokenů. Tím je tato peněženka vhodná pro tvorbu širokého kryptoměnového portfolia.

Trezor One může být využit též pro bezpečnou správu Vašich hesel do online služeb. Třešničkou je schopnost vygenerovat přijímací adresu v podobě QR kódu nebo umožnění dvou faktorové autentizace.

Trezor One tak nabízí daleko větší škálu funkcí a možností a lze jej doporučit i pro zkušenější uživatele, který chtějí aktivně využívat hardware peněženku a vymoženosti, které konkurenční Ledger nenabídne.

Jak funguje?

Trezor One hardwarově zašifruje privátní klíče ke kryptoměnám a jelikož zařízení není stále připojené k síti, není možné jej hacknout. Proto se jedná o nejbezpečnější způsob uložení kryptoměn. Transakce se potvrzují na zařízení zadáním až 9-místného PIN kódu, který znáte pouze Vy. Ten zadáte při prvním spuštění. Při používání peněženky máte na zadání 16 pokusů, pak se peněženka z důvodu bezpečnosti zablokuje. V případě ztráty peněženky se tedy nemusíte obávat, že by transakce fyzicky potvrzoval někdo jiný. V případě blokace či její ztráty nebo zničení, se nemusíte bát, že byste přišli o své kryptoměny. Obsah peněženky (uložené soukromé klíče kryptoměn) lze totiž obnovit pomoci obnovovací sekvence (tzv. seed).

Zadání PIN při spuštění Trezor One.

12, 18, či 24 slov pro obnovu v případě zablokování, ztráty či zničení

Pokud se Vám peněženka zablokuje po 16x špatném zadání PIN nebo peněženku ztratíte či znehodnotíte, stačí zakoupit pouze nový model peněženky Trezor a obnovit předchozí peněženku pomocí obnovovací sekvence 12, 18 či 24 slov (tzv. recovery phrase neboli také seed), kterou Vám peněženka ukáže při jejím spuštění.  Obnovovací sekvenci si pečlivě zapíšete (při nastavování peněženky budete vyzváni, abyste ji zopakovali a tím prokázali, že jste si sekvenci slov zapsali správně) na přiloženou kartu a tuto kartu vždy uchovávejte odděleně, ideálně pomocí cryptosteel pro hardware peněženky Trezor. Jelikož karta s obnovovací sekvencí je de facto prostředkem k obnově obsahu Vaší peněženky, je nutné ji velmi pečlivě uschovat, nejlépe do trezoru. Samotná peněženka je chráněna silným PINem (pokud použijete 9 místný, je ochrna daleko silnější, než je PIN u Vaší platební karty) a proto je možné ji běžně používat.

Každá hardware peněženka má vlastní unikátní obnovovací sekvenci.

Široké spektrum podporovaných kryptoměn a tokenů

Trezor One podporuje nejvýznamnější kryptoměny, jako např. Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash a mnoho dalších stovek i méně známých kryptoměn či tokenů (celkem 1080). Zjistěte na oficiálních stránkách, jaké všechny Trezor One podporuje. Správa kryptoměn probíhá prostřednictvím aplikace “Trezor wallet”, kterou si stáhnete z oficiálních stránek výrobce (dostupná pro Win, OS X, Linux) . Jakmile si pořídíte Trezor One, stránky výrobce Vás přehledně provedou prvotním spuštěním a instalací. Jednodušší už to být nemůže.

Aplikace Trezor wallet pro správu kryptoměn

Kryptoměny se spravují prostřednictvím aplikace Trezor wallet, kterou si stáhnete ze stránek výrobce. Většina kryptoměn se ale spravuje prostřednictvím externích peněženek (obdobně jako u peněženek od Ledgeru). Pokud se podíváte na seznam podporovaných kryptoměn a tokenů, ve sloupci “wallets” vidíte, zdali je daná kryptoměna či token podporován aplikací Trezor wallet. Pokud nikoli, použije se externí peněženka, což nijak neubírá na bezpečnosti, jelikož soukromé klíče stále zůstávají uložené v hardware peněžence, jen ta komunikuje přímo s blockchainem dané kryptoměny přes externí rozhraní, velmi často právě vytvořené pro tento účel.

Takto vypadá Trezor Wallet rozhraní pro správu peněženky a kryptoměn.

Využívejte Trezor One i jako správce hesel

Hardware peněženku Trezor One můžete používat i pro správu Vašich hesel.

Proto lze tuto hardware peněženku doporučit všem, kteří potřebují zajistit nejen bezpečí pro své kryptoměny, ale i bezpečí svých hesel do různých internetových služeb. Podívejte se na krátké video, jak správce hesel funguje.

Cena a doprava

Přímo od výrobce 1 522 CZK (59 EUR) s dopravou ZDARMA. Lze platit Bitcoinem či jinými hlavními kryptoměnami. Pokud si koupíte balíček tří peněženek, vyjde Vás jedna na bezkonkurenčních 1 315 Kč (dohromady 3 943.19 CZK).

Obsah balení

hardware peněženka Trezor ONE
USB-C kabel
Uživatelský manuál
2x karta na zapsání seedů

Příslušenství, rozměry a váha

Příslušenství: MicroUSB OTG kabel pro propojení s mobilními telefony s operačním systémem Android
Kožené pouzdro
Různě barevné silikonové obaly
Cryptosteel, které lze koupit spolu s peněženkou (vyjde levněji) nebo samostatně

Rozměry:  60mm x 30mm x 6mm.
Váha: 12g

Podívejte se na video k hardware peněžence Trezor One

1. Jak nastavit PIN

/ 5.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!