Trezor One

Trezor One je hardware peněženka české společnosti SatoshiLabs poskytující nejvyšší míru zabezpečení a s funkcí správce hesel v jednom. Spolehlivá volba pro každého.

Čím Trezor One zaujme?

Jednoduchým funkčním designem, podporou více jak 1000 kryptoměn a tokenů. Tím je tato peněženka vhodná pro tvorbu širokého kryptoměnového portfolia úplně pro každého.

Trezor One může být využit též pro bezpečnou správu Vašich hesel do online služeb. Další velkou výhodou je schopnost vygenerovat přijímací adresu v podobě QR kódu nebo umožnění dvoufaktorové autentizace.

Trezor One nabízí daleko větší škálu funkcí a možností a lze jej doporučit i pro zkušenější uživatele, kteří chtějí aktivně využívat hardware peněženku a vymoženosti, které konkurenční hardware peněženky Ledger nenabídnou.

Jak peněženka funguje?

Trezor One hardwarově zašifruje privátní klíče ke kryptoměnám a jelikož zařízení není stále připojené k síti, není možné jej hacknout. Proto se jedná o nejbezpečnější způsob uložení kryptoměn. Transakce se potvrzují na zařízení zadáním až 9-místného PIN kódu, který znáte pouze Vy. Ten zadáte při prvním spuštění. Při používání peněženky máte na správné zadání PIN kódu 16 pokusů, pak se peněženka z důvodu bezpečnosti zablokuje. V případě ztráty peněženky se tedy nemusíte obávat, že by transakce fyzicky potvrzoval někdo jiný. Ani pokud byste peněženku omylem zablokovali nebo zničili, nemusíte se bát, že byste přišli o své kryptoměny. Obsah peněženky (uložené soukromé klíče kryptoměn) lze totiž obnovit pomoci obnovovací sekvence (tzv. seed) v nové hardware peněžence Trezor One.

Zadání PIN při spuštění Trezor One.

12, 18, či 24 slov pro obnovu v případě zablokování, ztráty či zničení

Pokud se Vám peněženka zablokuje po 16x špatném zadání PIN nebo peněženku ztratíte či znehodnotíte, stačí zakoupit pouze nový model peněženky Trezor One a obnovit předchozí peněženku pomocí obnovovací sekvence 12, 18 či 24 slov (tzv. recovery phrase neboli také seed), kterou Vám peněženka ukáže při jejím spuštění. Tato obnovovací sekvence je unikátní pro každou peněženku. Pečlivě si ji zapište (při prvním spuštění peněženky budete vyzváni, abyste ji zopakovali a tím prokázali, že jste si sekvenci slov zapsali správně) na přiloženou kartu (nebo jinam) a tuto kartu vždy uchovávejte odděleně.

Jelikož karta s obnovovací sekvencí je de facto prostředkem k obnově obsahu Vaší peněženky, je nutné ji velmi pečlivě uschovat, nejlépe do trezoru a např. na více médiích (odděleně). Samotná peněženka je chráněna silným PINem (pokud použijete 9 místný, je ochrana daleko silnější, než je PIN u Vaší platební karty) a proto je možné ji běžně používat.

Každá hardware peněženka má vlastní unikátní obnovovací sekvenci.

Široké spektrum podporovaných kryptoměn a tokenů

Trezor One podporuje nejvýznamnější kryptoměny, jako např. Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash a mnoho dalších stovek i méně známých kryptoměn či tokenů (celkem 1080). Byť jde o širokou podporu kryptoměn, je dobré vědět, že Trezor One (na rozdíl od Trezor T) nepodporuje z hlavních kryptoměn XRP, Cardano, Monero, Tezos a Ontology.

Zjistěte na oficiálních stránkách výrobce, jaké všechny kryptoměny Trezor One podporuje.

Správa kryptoměn probíhá prostřednictvím aplikace „Trezor wallet“, kterou si stáhnete z oficiálních stránek výrobce (dostupná pro Win, OS X, Linux) . Jakmile si pořídíte Trezor One, stránky výrobce Vás přehledně provedou prvotním spuštěním a instalací. Jednodušší už to být nemůže.

Aplikace Trezor wallet pro správu kryptoměn

Kryptoměny se spravují prostřednictvím aplikace Trezor wallet, kterou si stáhnete ze stránek výrobce. Některé kryptoměn se spravují prostřednictvím externích internetových rozhraní (obdobně jako u peněženek od Ledgeru). Pokud se podíváte na seznam podporovaných kryptoměn a tokenů, ve sloupci „wallets“ vidíte, zdali je daná kryptoměna či token podporován aplikací Trezor wallet. Pokud nikoli, použije se externí rozhraní, což nijak neubírá na bezpečnosti, jelikož soukromé klíče stále zůstávají uložené v hardware peněžence, jen ta komunikuje přímo s blockchainem dané kryptoměny přes externí rozhraní, vytvořené právě pro tento účel vývojáři kryptoměny či platformy.

Takto vypadá Trezor Wallet rozhraní pro správu peněženky a kryptoměn.

Ukázka externího rozhraní pro správu ADA, tj. tokenu na platformě Cardano.

Využívejte Trezor One i jako správce hesel

Hardware peněženku Trezor One můžete používat i pro správu Vašich hesel, což je jedna z výhod oproti konkurenčním peněženkám od Ledgeru.

Proto lze tuto hardware peněženku doporučit všem, kteří potřebují zajistit nejen bezpečí pro své kryptoměny, ale i bezpečí svých hesel do různých internetových služeb. Podívejte se na krátké video, jak správce hesel funguje.

Cena a doprava

Přímo od výrobce 1 650 CZK (64,13 EUR) s dopravou ZDARMA. Lze platit Bitcoinem či jinými hlavními kryptoměnami.

Obsah balení

Hardware peněženka Trezor ONE, USB-B kabel, Uživatelský manuál, 2x karta na zapsání seedů

Příslušenství, rozměry a váha

Příslušenství: MicroUSB OTG kabel pro propojení s mobilními telefony s operačním systémem Android
Kožené pouzdro
Různě barevné silikonové obaly

Rozměry:  60mm x 30mm x 6mm.
Váha: 12g

Podívejte se na video k hardware peněžence Trezor One

1. Jak nastavit PIN
NAVŠTÍVIT WWW.TREZOR.IO

Pokud se Vám naše představení hardware peněženky Trezor One líbilo, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.

Blog