Jak ušetřit na Binance za poplatky

By 14. 10. 2020 26 října, 2020 Binance, Tipy a rady

Binance je jedna z největších kryptoburz na světě a každý, kdo se pohybuje ve světě kryptoměn, by měl být na ní registrovaný. Svým uživatelům nabízí nejen pravidelné promo akce, ale i zajímavé možnosti, jak ušetřit na poplatcích za obchodování. Zbystřit by tak měli u tohoto návodu především pravidelní tradeři, kteří pravidelně obchodují větší objemy či používají roboty.

Nákup jakéhokoli aktiva se neobejde, ať chceme nebo nechceme, bez poplatku za zprostředkování obchodu (poplatky, marže) pro obchodníka, který nám obchod zprostředkovává. Při pravidelném obchodování a při velkých objemech se každé procento, či i desetiny procent, ušetřených na poplatcích či marži, počítá a může přinést ve finále velkou úsporu, kterou místo zaplacených poplatků lze investovat. Kryptoburza Binance patří mezi ty kryptoburzy, která má již sama o sobě velmi nízké poplatky za obchodování. Nabízí zároveň ale i možnost, jak tyto poplatky ještě snížit, přičemž tyto možnosti nejsou nijak složité a můžete je splnit i Vy.

Jaké poplatky se platí na kryptoburze?

Kryptoburza Binance si za zprostředkování obchodu účtuje určité procento, resp. desetiny procent z uskutečněného obchodu, tak jak to dělá jakákoli jiná kryptoburza či kryptosměnárna. Tato částka tvoří jeden z hlavních příjmů kryptoburzy a pokrývá náklady na provoz a tvoří legitimní zisk, jakožto odměnu za podnikatelské riziko.

Základní hodnota je 0,1% z objemu. Například pokud byste měnili 1 BTC na ethereum, byl by poplatek 0,001 BTC. Podle Vašeho statusu se liší stupeň poplatků, které ale můžete ještě snížit několika způsoby.

Co je to Maker / Taker ?

V prvé řadě ovlivňuje výši poplatků Váš objem obchodů uskutečněný v předchozích 30 dnech nebo podle výše Binance Coin, které na Binance držíte. Dle této výše se řadíte do „VIP“ levelu, přičemž každý začíná na VIP 0. Pokud držíte například 75 Binance Coin, budte ve VIP 2 a základ poplatků jen 0,08 %.

Dále si můžete povšimnou rozdílné úrovně pro Maker a Taker.

Maker = tvůrce trhu (market maker) = ten, kdo zadá objednávku (order) na prodej nebo nákup za konkrétní cenu, která ještě nenastala, takže objednávka „visí“ a tvoří poptávku/nabídku. Jde o stanovení „limit order“ objednávky.

Taker = ten, kdo bere = kdokoliv, kdo chce teď hned koupit/prodat za aktuální cenu okamžitě, tedy za tu, co vytvořil market. Jde o nákup či prodej za „market price„.

Pokud byste chtěli názorné video, můžete se podívat na video přímo od Binance na https://youtu.be/vw7iBwcFB9c.

Více se tedy vyplatí zadávat objednávku na prodej nebo nákup za konkrétní cenu (limit order), jelikož už od úrovně VIP 1 začíná být v poplatcích rozdíl u „makera“ a „takera“, než provádět nákup či prodej jednoduchým pokynem prodat/koupit za cenu na trhu, tj. tím se automaticky stáváte takerem s mírně vyšším poplatkem.

Jak ještě srazit poplatky na minimum?

Binance dále nabízí slevu 25% z poplatků těm, kteří si zvolili úhradu poplatků prostřednictvím Binance Coin (prostřední sloupeček na obrázku výše). Tato sleva se uplatňuje bez ohledu na to, v jakém jste levelu.

Další možnost, jak ušetřit 10% z poplatků představuje registrace přes affiliate link, kdy Binance dává možnost svým partnerům, aby se rozdělili s provizí s tím, kdo se registroval. Provize je standardně 20% z poplatků za obchody, přičemž Binance umožňuje tuto provizi sdílet s těmi, kdo se přes link zaregistrují a to ve výši 10%. Jednoduše řečeno, registrací přes affiliate link ušetříte dalších 10% na poplatcích za obchody.

SHRNEME-LI, několika jednoduchými možnostmi

tak lze snížit poplatky až na minimum, které nenabídne žádná jiná kryptoburza.

Toto jsou i důvody, proč je Binance preferovaná pro velké a pravidelné obchody traderů po celém světě. Proto je Binance vhodná pro obchodování ve velkých objemech či obchodování roboty, které objem „točí“ a uskutečňují např. arbitrážní obchodování.

Pokud chcete mít o 10% nižší poplatky na Binance, využijte k registraci náš odkaz.

Bližší informace o Binance naleznete na naší stránce o Binance.

Pokud se Vám článek o tom, jak ušetřit na poplatcích na Binance líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením na stránkách výrobců Ledger či Trezor (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled naleznete zde.