Binance rozšiřuje podmínku identifikace (KYC) na všechny uživatele

By 21. 8. 2021 Binance

Binance, největší kryptoburza na světě, zavádí povinné KYC (poznej svého zákazníka) pro všechny uživatele.

Co je to KYC?

KYC znamená anglickou zkratku „Know Your Customer“, tj. do češtiny přeloženo jako poznej svého zákazníka. Tato zkratka je běžně používána i v České republice, společně se zkratkou AML, což je soubor právních předpisů proti praní špinavých peněz. KYC tedy znamená identifikaci klienta, právě pro účely boje proti praní špinavých peněz, korupci a financování terorismu.

KYC aplikují všechny finanční instituce na které dopadají příslušné AML zákony. V České republice je KYC upraveno v zákoně č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z tresné činnosti a financování terorismu.

KYC v případě Binance neznamená, že byste prokazovali více, než když si online zakládáte bankovní účet nebo účet u sázkové společnosti. Jde o jednoduché prokázání Vaší identity, tj. že jste skutečná osoba a zamezení anonymního využívání dané kryptoburzy , jelikož anonymní využívání kryptoměn je pro burzu vysoké riziko z hlediska plnění zákonem požadovaných opatření. Ke KYC přistupují či již dávno přistoupilo mnoho dalších kryptoburz, ačkoli stále některé ponechávají možnosti „anonymně“ obchodovat kryptoměny navázájem bez vztahu k FIAT měnám.

Od kdy bude na Binance KYC uplatňováno?

S okamžitou platností od oznámení, tj. 20. 8. 2021 je KYC uplatňováno na všechny nově registrované účty u Binance. Na ostatní, tj. registrované před 20. 8. 2020 a u nichž doposud ověření identity uživatele neproběhlo, bude uplatňován režim „výběr pouze“ (půjde tedy prostředky pouze vybírat a ukončnovat využívání služeb Binance), přičemž uživatelé budou o aplikaci režimu „výběr pouze“vůči nim informováni samostatně. Binance bude u uživatelů postupně takto činit do 19. 10. 2021 Pokud uživatelé projdou KYC, budou mít účet u Binance samozřejmě plně funkční.

Jak provést KYC u Binance?

Binance zveřejnila video, které výborně znázorňuje jakým způsobem probíhá KYC. Video naleznete na tomto odkazu, včetně podrobného písemného a obsazového návodu. Video obsahuje i české titulky.

K provedení KYC je zapotřebí nahrát fotografii Vašeho identifikačního průkazu (občanský či řidičský průkaz nebo pas). Mějte na paměti, že zadané údaje musí pasovat s údaji na dokumentu, jehož screen budete zasílat. Ke screenu identifikačního průkazu budete ještě muset nahrat Vaší selfie, tj. k ověření, že nezasíláte kradený či jinak nekale opatřený identifikační průkaz (tj, že nepoužíváte identitu někoho jiného bez jeho svolení).

Nejjednoduší způsob je provedení KYC přes mobilní apliakci Binance. Ověření identity zpravidla proběhne během několika minut či hodin.

Závěr

Z našeho pohledu doporučujeme provést KYC vždy, jelikož po tomto kroku kryptoburzy na účet nahlížejí prostě jinak, jelikož mají klienta identifikovaného. Nikdy se nám nestalo, že by nějaká kryptoburza zablokovala účet, u kterého máme provedený KYC. Mít plně funkční účet u Binance je pro všechny, kdo se pohybují v kryptoměnovém světě vážněji de facto nutnost, jelikož Binance nabízí nepřeberné možnosti ať už co se týče přístupu k desítkám různých kryptoměn až po možnosti jejich pasivního zúročování.

Pokud by pro Vás byl proces ověření identity nepřekonatelný problém, lze nadále v českém prostředí využít kryptosměnárnu Simplecoin, u které můžete nakoupit/prodat vybrané kryptoměny v limitu 200 EUR/10 dní bez ověření identity.

Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní analýzu, případně proveďte konzultaci s Vaším finančním poradcem. Vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Vice zde.

Již jsi hlasoval(a)!

Pokud se Vám tento článek libil či se líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.