Volatilita Bitcoinu poklesla na nejnižší úroveň od května tohoto roku

By 23. 9. 2019 aktuálně

Volatilita označuje míru kolísání hodnoty aktiva. Právě kryptoměny jsou obecně známé svoji volatilitou, což znamená, že nebylo nouze o dny, kdy strmě stoupaly, ale i klesaly. To byl i jeden z argumentů odpůrců kryptoměn (do jistý míry pravdivý) a též vysoká volatilita odrazovala institucionální investory. V současných měsících však Bitcoin zažívá, co se týče jeho ceny, nejstabilnější období.

Volatilita posledních měsíců

Od května tohoto roku se Bitcoin obchoduje v úzkém rozmezí, přičemž podle průzkum dosahuje jeho volatilita nejmenší úroveň za poslední čtyři měsíce. Z grafu lze vyčíst, že 30ti denní volatilita Bitcoinu dosáhla hodotny 47%, což je nejméně od 10. května 2019. Navíc se snížila i 60ti denní volatilita  to na 54%.

Graf volatility Bitcoinu v 30ti a 60ti denních obdobích

Pokud se podíváme na vývoj ceny Bitcoinu v posledních měsících, zjistíme, že kolísá mezi hodnotami cca 9 500 USD – 10 500 USD. Někteří analyticky poukazují, že tento stav značí, že Bitcoin je bez “sentimentu”, což jinými slovy znamená, bez zájmu ze strany obchodníků a veřejnosti. Nadšení kolem Bitcoinu, resp. kryptoměn mělo již pominout. Takto se ostatně vyjádřil i Erik Finman, kryptoměnný podnikatel, který jako mladý investoval do Bitcoinu, což z něj udělalo nejmladšího Bitcoinového milionáře.

Čekáme a uvidíme mód

Ozývají se však i hlasy, že nízká volatilita Bitcoinu značí konsolidaci na trhu kryptoměn, což je pozitivní signál pro investory, zejména pro ty institucionální. Kryptoměny se již obecně vybouřily, dosáhly povědomí velké části veřejnosti a tudíž již není takový prostor pro hype, co býval před několika lety. Mnoho investorů je již na svých pozicích a nyní čekají co se bude dít.

Pohne s cenou otevření Bakkt?

Kryptoburza Bakkt začala dne 23. září 2019 nabízet bitcoinové termínované vklady. Právě toto datum může být jedním ze zlomů, který zvýší volatilitu Bitcoinu, přičemž nelze přesně predikovat zdali směrem dolu či nahoru. O kryptoburze Bakkt jsme psali zde.

/ 5.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ledger Nano X - The secure hardware wallet