Bitcoinové terminované vklady – Bakkt

By 31. 8. 2019 aktuálně

23. září 2019 nastane dlouho očekávaný okamžik – své služby otevře kryptoburza Bakkt, která oficiálně začne nabízet bitcoinové termínované vklady. Půjde o zcela novou službu v oblasti kryptoměn a velmi podstatné je, že tato služba je schválena regulátory. Dočkáme se bull runu?

Co je vlastně Bakkt zač?

Bakkt je odnož respektované mezinárodní společnosti Intercontinental Exchange. Ta sice již téměř před rokem ohlásila plány na nabízení bitcoinových termínovaných vkladů, nicméně trvalo téměř rok, než se našla shoda podoby služby s představami regulátorů a to americoku Komisí pro obchodování s komoditními futures. V současné době již Baktt splňuje všechny regulační požadavky nutné pro spuštění obchodování s bitcoinovými termínovanými vklady a může plánovat jejich spuštění na 23. září 2019.

Co Bakkt nabídne?

Bakkt bude zpočátku nabízet dva typy bitcoinových termínovaných kontraktů – s denní a s měsíční splatností. Vypořádání se bude dít na konci splatnosti v bitcoinech, nikoli v hotovosti či bezhotovostně, což je právě největší novinkou. Spotová cena podkladového aktiva bude odvozena jen od regulovaných trhů, čímž se Bakkt chce vyhnout cenové manipulaci, což je velmi častý argument proti kryptoměnám jako takovým.

Minimální velikost obchodovaného kontraktu je stanovena na 1 bicoin, což při hodnotě cca 10 000 USD za jeden bitcoin znační, že Baktt bude cílit na větší nebo institucionální investory. Jde tak o další z kroků etablování bitcoinu do finančního světa.

Jaká bude reakce trhu?

Prostředí kryptoměn se vyznačuje poměrně velkou fluktuacím. Lze konstatovat, že právě služby typu Bakkt pomohou cenu do budoucna více stabilizovat (a to i co se týče prudkých výkyvů směrem nahoru). V době vydání tohoto článku, tj. 31. 8. 2019 se Bitcoin obchodoval v ceně 9 600 USD.

/ 5.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!