Přečtěte si knihy o Bitcoinu a kryptoměnách v češtině a slovenštině

By 6. 1. 2021 9 ledna, 2021 Aktuálně

Současný růst Bitcoinu a dalších kryptoměn oslovil mnoho dalších lidí zamyslet se nad tím, na čem je vlastně postaven současný finanční systém a jak do tohoto systému „zapadá“ Bitcoin a další kryptoměny, resp. čím se liší.

Pokud si chcete vytvořit souvislejší obrázek o Bitcoinu, kryptoměnách a principu jejich fungování a tím, čím můžou změnit svět, lze rozhodně doporučit na chvíli zpomalit, vzít do ruky knížku, ať už klasickou, či elektronickou, a začíst do některé z knížek, jejíž přehled Vám v článku přinášíme. Ostatně není nejspíše vhodnější doby než nyní, kdy kryptoměny zažívají opět boom a zároveň máme dlouhé zimní večery.

Nejaktuálnější iniciativa a zároveň doporučená četba

Společnost Braiins Systems s.r.o. přichází se zajímavou inciativou. Byť se tato společnost zabývá především těžbou kryptoměn, pustila se i do překladu některých anglických knížek o Bitcoinu.

Jako první přeložila knihu Vynález jménem Bitcoin od autora Yana Pritzkera. Tato kniha je velmi vhodná pro všechny, kteří chtějí poznat základy a koncept Bitcoinu.

Druhá přeložená knížka je dětská ilustrovaná kniha Bitcoinové peníze, kterou ale ocení i dospělí, jelikož je v ní názorně ukázáno, jak fungují peníze a jakou roli hraje Bitcoin.

Pro stažení knih můžte použít tento odkaz http://bit.ly/knihybraiins, který vede na sekci, která se týká publikovaných materiálů společností Braiins Systems. V plánu jsou prý i další překlady, je tak se na co těšit.

Jiný skvělý úvod do světa Bitcoinu a kryptoměn

Jako alternativu poznání Bitcoinu a světa kryptoměn, byť již trošku starší, lze doporučit knihu od Dominika Stroukala a Jana Skalického s názvem Bitcoin a jiné kryptomeníze budoucnosti.

Princip Bitcoinu a jeho funkce je neměnný, proto lze mnoho pasáží s knížky považovat za relevantní i v roce 2021, ačkoli kniha vyšla v roce 2016. Jednalo se o naší první knihu, kterou jsme o kryptoměnách četli. Lze půjčit v knihovnách.

Slovenská publikace

Jako další publikaci lze doporučit knihu Kryptomeny, která vyšla ve slovenštině v roce 2018 a jejím autorem je Julian Hosp. Tato kniha se zaobírá Bitcoinem, Ethereem, blockchainem, ICO.
Kniha je srozumitelná pro každého a je vhodným doplňkem k četbě předchozích publikací.

Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní analýzu, případně proveďte konzultaci s Vaším finančním poradcem. Vždy obchodujete jen na své vlastní riziko.

Již jsi hlasoval(a)!

Pokud se Vám tento článek o tom, jaké lze přečíst knihy k Bitcoinu a kryptoměnách líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.