Počet bitcoinových adres s 10 a více Bitcoiny dosáhl historického maxima

By 5. 9. 2019 Září 22nd, 2019 aktuálně

K 1. září 2019 existovalo, podle společnosti Coin Metrics, která se zabývá zjišťováním statistických informací o trhu kryptoměn, celkem 157 000 bitcoinových adres s 10 a více Bitciony, což představuje jedno procento největších držitelů Bitcoinů. Kromě toho v současné době existuje 614 500 adres, které drží mezi 1 až 10 BTC.

Jak vykládat tuto statistiku?

Ve shora nastíněné statistice bychom mohli dále pokračovat, např. údajem, že 0,5% všech bitcoinových adres drží mezi 10 a 100 Bitcoiny. To ale nutně neznamená, že všechny jednotlivé bitconové adresy jsou ve vlastnictví různých osob. Jedna osoba může mít více adres či naopak, o jednu adresu se může dělit více osob (ale to je méně pravděpodobné, než předchozí varianta). Ukazuje to však na jeden fakt – stále dochází k akumulaci bitcoinů – podobně jako u zlata, jehož cena v současné době dosahuje nových rekordů.

počet adres držících alespoň 10 bitcoinů

Počet bitcoinových adres s 10 a více Bitcoiny

Podle analytické firmy IntoTheBlock, která se zabývá analýzou blockchainů, bude většina těchto držitelů bitconů s vysokou pravděpodobností v zisku. Celkem cca 83% všech držitelů bitcoinů nakoupilo za nižší cenu, než za jakou se Bitcoin v současné době obchoduje. To znamená, že tito držitelé nebudou hromadně Bitcoiny prodávat, což by mohlo být pozitivní pro cenu Bitcoinu a též i vysvětlení neustále rostoucí dominance Bitcoinu (jeho tržní hodnoty) vůči všem ostatním kryptoměnám (jejich tržní hodnotě), která v současné době je 70%. Přitom 8. ledna 2018 to bylo pouze 33,41%. Z tohoto čísla je patrné, jak v Bitcoin “válcuje” ostatní kryptoměny, které se nedostávají na svá dřívější maxima.

/ 5.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ledger Nano X - The secure hardware wallet