PŘEHLEDNĚ: Jaké jsou nyní nabídky výrobců hardware peněženek?

By 13. 11. 2021 Aktuálně

Hardware peněženka je nedílnou součástí držby větší hodnoty kryptoměn. V polovině listopadu, navíc uprostřed bull runu, je nejlepší čas zhodnotit nabídku dvou nejvýznamnějších výrobců hardware peněženek.

Hardware peněženky Ledger

Hardware peněženky Ledger Nano S a Nano X patří mezi světovou špičku. Zatímco první z modelů uspokojí zejména běžného uživatele s omezeným portfoliem (co do počtu kryptoměn, nikoli jejich hodnoty), tak modernější model Nano X uspokojí každého, i toho, kdo má v portfoliu desítky kryptoměn.

Model Nano S

Lze u výrobce pořídit za 1834 CZK (již započítána doprava a DPH). Samostatně sice stojí 1549 CZK, nicméně pokud se kupuje samostatně peněženka, je k ceně připočtena doprava. Jako dobrá varianta, pokud se domluvíte v rodině nebo s kamarády se jeví využít akci „FAMILY PACK S“, kde pořídíte 3x hardware peněženku Ledger Nano S za 3 648 CZK, což je v přepočtu 1 216 CZK (!!!) za jedno NANO S. A taková cena je zcela bezkonkurenční mezi hardware peněženkami. Můžete mít i sami 3 peněženky, přičemž dvě Vám budou sloužit jako záloha, pokud by se jedna pokazila.

Pokud jde o rychlost dopravy, dle stránek výrobce by měl být model Nano S odesílán standardně, tj. bez žádného zpoždění. Nano S byste tak měli po objednání obdržet v řádu dnů.

Ledger Nano S hardware peněženka

Model Nano X

Lze u výrobce pořídit za 3 099 CZK (již započítána doprava a DPH). Byť jde o dražší model než u verze Nano S, je nutné zdůraznit, že jde o prozatím nejpokročilejší model francouzského výrobce. Nano X umožňuje spárovat peněženku i prostřednictvím bluetooth, což umožňuje ještě její větší flexibilní použití. Též, pokud máte více kryptoměn v portfoliu, je používána Nano X daleko konfortnější. Bohužel u modelu Nano X výrobce nemá akci „3 PACK“.

Dle stránek výrobce je předpoklad odeslání cca 3 týdny.

Ledger Nano X hardware peněženka

Hardware peněženky Trezor

Výrobce hardware peněženek Trezor One a Trezor T je česká společnost SatoshiLabs. Její modely stabilně patří do světové špičky hardware peněženek a v mnohém jde o průkopníka. Ostatně právě SatoshiLabs stojí za myšlenkou hardware peněženek. Jak model ONE tak i T mohou sloužit i jako password manager.

Základní model Trezor One ocení úplně každý. Jde o základní model, lze říci konkurent francouzského Nano S. Model Trezor T pak představuje špičku mezi hardware peněženkami.

Model Trezor One

Lze pořídit od výrobce za 1 650 CZK (včetně dopravy a daně). Jde o nejnižší cenu hardware peněženky, pokud ji budete kupovat samostatně. V případě nákupu více hardware peněženek vyjde na jeden kus levněji 3 PACK Nano S (viz výše).

Dle výrobce je model Trezor One expedován do 2 dnů od provedení objednávky.

Trezor One hardware peněženka

Model Trezor T

Cena Trezor T se v současné době odvíjí od toho, zdali chcete expresní doručení (myšleno dodání během několika dnů) a v takovém případě Vás vyjde na 5 880 CZK (včetně dopravy a daně). Pokud chcete ušetřit a nevadí Vám čekat, nabízí výrobce akci slevy 13% z ceny při doručení, ale až za cca 3 měsíce. V takovém případě Vás model Trezor T vyjde na 5 105 CZK. Expedován však bude až cca za 3 měsíce.

Výrobce uvedené obhajuje nedostatkem čipů ve světě. Je si vědom této situace a proto nabízí slevu při rezervaci peněžnky za Vaše delší čekání na dodání.

Hardware peněženka Trezor T

Naše shrnutí

Současná nabída slev či výhod před Vánoci není nijak valná. Je to důsledek nedostatku čipů, kdy výrobci hardware peněženek mají omezený počet modelů na skladě a tomu také odpovídá i nabídka propagačních akcí, kdy slevu obdržíte za to, že budete čekat např. 3 měsíce na dodání peněženky. Jinými slevy, letos bude nejspíše největším benefitem před Vánoci rychlost dopravy za nezvýšenou cenu.

V současné době je tak nejlepší volit zejména mezi modely Nano S (expedice okamžitě, nízká cena) a Nano X (expedice do tří týdnů) nebo Trezor One (expedice okamžitě, nízká cena).

Nejlevněji samostatně pořídite Trezor One. Při koupi tří kusů (3 PACK) Nano S vyjde nejlevněji na jeden kus tato varianta.

Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní analýzu, případně proveďte konzultaci s Vaším finančním poradcem. Vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Vice zde.

Již jsi hlasoval(a)!

Pokud se Vám tento článek libil či se líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.