Binance a její nový projekt Venus. Co o něm víme?

By 21. 8. 2019 Srpen 22nd, 2019 aktuálně

Jedna z největších krypto burz na světě – Binance – chystá v rámci nového projektu Venus novou kryptoměnu, která by měla být přímým soupeřem připravované kryptoměny Libra ze strany Facebooku.

Když dva dělají totéž, nemusí to být totéž

Na první pohled můžeme při srovnání Venus s Librou dospět k názoru, že jde o podobné projekty. Takový závěr by byl ale chybný.

Zatímco Libra, velkolepý projekt Facebooku, resp. konsorcia nadnárodních společností, o které jsme psali zde, má být globální kryptoměna používaná v rámci platformy Facebook, WhatsApp apod. a má být navázána na koš globálních měn (tzv. stablecoin), tak Venus má být navázána na lokální fiat měny, což by mohlo přispět k daleko lepší adopci této kryptoměny v jednotlivých regionech, resp. státech a přispět k rozvoji kryptoměn obecně.

Co Binance zveřejnila?

Binance ve svém vyjádřeni uvedla, že cílem projektu Venus je podnítit jak rozvinuté, tak i rozvojové země, aby více adoptovaly kryptoměny a jejich využití. Libra v tomto vyjádření výslovně zmíněna nebyla.

Venus je zamýšlena jako nezávislá autonomní regionální protiváha Libry od Facebooku. Zatímco cílem Libry, resp. Facebooku, je vytvořit globální digitální měnu, která lidem umožní minimalizovat poplatky s uskutečňováním menších transakcí, platit za služby apod.,  Binance říká, že cílem Venus je umožnit rozvojovým zemím „mít větší finanční samostatnost“ a „chránit svou finanční bezpečnost“.

Zatím bez významných partnerů

Projekt Venus je teprve v začátcích, čemuž odpovídá i to, že Binance pro něj zatím nemá významnější partnery. Ta hledá partnerství s vládami, korporacemi a technologickými firmami, včetně hráčů na poli kryptoměn. Binance by měla využít k svoji stávající infrastrukturu a zkušenosti s různými regulačními orgány. Právě i pojetí Venus, tj. stablecoin navázaný na lokální měny, má daleko větší šanci uspět před regulátory, jelikož odpadne jedna z obav a to vytvoření globální měny, tak jak je snahou Facebooku u Libry, která by se mohla vymknout kontrole.

/ 5.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Ledger Nano X - The secure hardware wallet