BAND protokol – nejrychleji rostoucí kryptoměna (2020)

By 12. 8. 2020 26 října, 2020 Aktuálně, Kryptoměny

BAND protokol umožňuje vytváření chytrých kontraktů, včetně DeFi, predikcí trhů, her a to na blockchainu. Zároveň propojuje blockchainy s událostmi v reálném světě.

Co je BAND protokol?

Jde o síť s více řetězci, která agreguje a propojuje data a API v reálném světě s chytrými kontrakty (inteligentním smlouvami) za jejímž účelem poskytuje tzv. věštce, neboli oracles.  Věštec (oracle) je způsob, jak blockchain nebo inteligentní kontrakt interagovat s externími daty.

Blockchainy samy o sobě vynikají neměnným úložištěm a deterministickými ověřitelnými výpočty. Nemohou však přistupovat k důvěryhodným skutečným informacím dostupným mimo jejich sítě (reálný svět). BAND protokol umožňuje vylepšení inteligentních smluv  tím, že jim umožňuje přístup ke spolehlivým datům bez jakýchkoli centrálních bodů.

Představte si např. sázku na sportovní utkání, uzavřenou pomocí chytrého kontraktu. Aby sázka mohla být vypořádána, musí někdo seznat, jak zápas dopadl a to autoritativně chytrému kontraktu „říci“. Chytrý kontrakt následně sázku vypořádá.

Věštci („oracle“) tak poskytují chytrým kontraktům nezbytná data z vnějšího světa.

Tyto oracle BAND protokol dokáže poskytovat napříč různými blockchainy.

BAND protokol jako prostředník informací mezi reálným světem a blockchainem

BAND protokol jako prostředník informací mezi reálným světem a blockchainem. Jde o most mezi těmito dvěma světy.

Protokol BAND je podporován společností Sequoia Capital a dalšími finančními investory a též Binance, což je největší kryptoburza na světě. Projekty, za kterými tato kryptoburza stojí si zajisté zaslouží velkou pozornost, už jen z této podstaty.

Cenová exploze v létě 2020

BAND protokol se veze i na současné vlně DeFi a oracle poskytovatelů. Jeho rival – Chainlink – zaznamenal též velký růst, nikoli však tak závratný, jako předvedl BAND protokol.

Z dat z coinmarketcap.com ukázala, že BAND rostl z 0,2 $  (5. leden 2020) na 17,69 (10.  srpen 2020) a vykazoval impozantní zisk 5 620% a zaznamenal nové historické maximum.

BAND protokol graf

Graf ukazuje impozantní růst zejména od začátku července

Navzdory významnému růstu BAND protokolu ale stojí za zmínku, že jeho tržní kapitalizace je stále jen na úrovni 5% tržní kapitalizace jeho rivala Chainlinku. Experti za Nanometric očekávají, že se bude BAND protokol přibližovat tržní kapitalizaci Chainlinku, resp. výrazný rozdíl mezi tržní kapitalizací se bude zmenšovat. Vycházejí z toho, že BAND protokol bude v nadcházejících měsících oznamovat další řadu partnerství, která ukáží, jak daleko je vývoj BAND protokolu. Odhadují tak, že BAND protokol by se mohl přiblížit na 10-20% tržní kapitalizace Chainlinku. Pozn. tento článek není investiční radou.

Přečtěte si také  Chainlink

Není však vyloučeno, že po cenové explozi dojde i k implozi a cena BAND protokolu se zhroutí či výrazně klesne. Určitá korekce ostatně již přišla po dosažení ATH 10. srpna 2020, kdy v následujících dvou dnech se BAND protokol poklesl ze 17 USD na 12 USD.

BAND protokol umožňuje pasivní příjem

BAND protokol lze od června stakovat, což Vám může přinášet pasivní příjem. Využít k tomu můžete například peněženku AtomicWallet (podrobný návod jak stakovat BAND protokol v této peněžence je v odkazu), která umožňuje staking kryptoměn přímo ze svého rozhraní. Odměny jsou generovány ve výši 7-20% na základě poměru tokenů, které jsou pro staking využity.

Přečtěte si také  Co je to staking kryptoměn aneb jak je rozmnožovat jejich držením

Oficiální odkazy

Sledovat BAND protokol můžete na oficiální stránce https://bandprotocol.com. Zároveň doporučujeme sledovat i telegram skupinu, která poskytuje nejaktuálnější informace a též se můžete zapojit do diskuze a zeptat se, co Vás ohledně tohoto projektu zajímá.

Kde obchodovat BAND protokol?

Pořídit jej můžete jednoduše na kryptoburze Binance a to v páru BTC či BNB (Binance Coin). Ty můžete koupit přímo prostřednictvím platební karty, přičemž následně zkonvertujete BTC či BNB na BAND. Lze jej pořídit i na Coinbase Pro v EUR páru.

V případě, že se rozhodnete pro kryptoburzu Binance, nezapomeňte, že registrací přes náš odkaz ušetříte 10% na poplatcích.

Pokud se Vám článek o Band protocolu líbil, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.