Coinmate

Coinmate

Na Coinmate jednoduše pořídíte základní kryptoměny prostřednictvím SEPA převodu či platební kartou. Prověřená směnárna i burza.

Úvodní stránka po přihlášení

Hlavní výhoda Coinamte

Jde o směnárnu, resp. kryptoburzu, která je částečně přizpůsobena českým podmínkám, jelikož umožňuje nejen SEPA platby (vklad, výběr), tak i vklad prostřednictvím platební karty. Na Coinmate pořídíte, resp. vzájemně můžete obchodovat základní kryptoměny jako Bitcoin, Litecion, Ethereum, Dash, XRP, Dash.

Obchodovatelné kryptoměny

Coinmate nabízí nákup a prodej těchto kryptoměn: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, XRP, Dash, Bitcoin Cash, Dai. Za CZK a EUR nakoupíte všechny vyjmenované kryptoměny. Obchodovat lze i pár Bitcoin a ostatní kryptoměny. Jednoduše kliknete na pár, který chcete obchodovat (např. BTC/CZK) a zadáte částku, za kterou chcete Bitcoin koupit (nebo kolik Bitconů chcete prodat za CZK) a kliknete na tlačítko Confirm, což znamená potvrdit. Takto lze jednoduše pořídit na směnárně Coinmate kryptoměny. Lze též využít možnost záložku Trade (nahoře vlevo), kde se dostanete do klasického burzovního rozhraní.

Tyto páry jsou obchodovány

Vklady a výběry

Bez ověření lze vkládat, obchodovat a vybírat podporované kryptoměny, tj. Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP (Ripple),  Dash a DAI.

Vkládat a vybírat FIAT měnu, tj. CZK, EUR lze pouze po ověření. Po něm lze jednoduše provést SEPA převod (EUR). Převody v rámci FIO Banky jsou skutečně v řádech vteřin, tj. pokud jste prošli potvrzením identity a používáte účet u FIO Banky, můžete mít kryptoměny nakoupeny za cca 1 minutu. Vklad na účet lze provést i platební kartou.

K výběru FIAT měny, tj. CZK či EUR chce Coinmate doložení výpisu z bankovního účtu (stačí elektronicky, my poslali PDF export z FIO banky a vše během několika hodin OK a výběr byl na FIO účtu). Důležité je, aby na výpisu bylo Vaše jméno a adresa, kterou jste měli při ověření, tj. stačí první strana výpisu.

Ověření identity

Abyste mohli na Coinmate provádět vklady a výběry v CZK či EUR, musíte projít procesem ověření identity. To probíhá prostřednictvím aplikace ID Now, kterou si jednoduše stáhnete do mobilního telefonu a pod jedinečným kódem, který obdržíte se přihlásíte. Spojíte se s operátorem (zvládnou i ti, co nevládnou angličtinou), který ověří Vaši podobu a podobu na občanském průkazu, prostřednictvím video hovoru. Žádné kopie občanského průkazu se nikam neposílají. Pouze operátor ověří Vaší podobu s fotografií na průkazu a dále průkaz ukážete z blízka, aby ověřil Vámi zadané údaje s údaji na občanském průkazu. Proces ověření je ze strany Coinmate dokončen za několik hodin a pak už lze využívat i bankovní převody.

Limity na Coinmate

Podívejte se, jak jednoduše ID Now funguje

Náhledy uživatelského rozhraní
NAVŠTÍVIT COINMATE

Pokud se Vám naše představení kryptosměnárny Coinmate líbilo, či líbí naše stránky celkově, můžete nás podpořit, pokud uvažujete o koupi hardware peněženky, jejím pořízením prostřednictvím výše uvedeného odkazu na oficiálních stránkách výrobce (NIC Vás to stát navíc nebude). Jejich přehled zde. Můžete využít též 10% slevy na poplatcích při obchodování na “must have” kryptoburze Binance nebo získat 10 USD bonus za registraci na kryptosměnárně Coinbase a provedení obchodu ve výši 100 USD.

Blog